Обговорення проекту Концепції Державної цільової програми щодо формування та реалізації державної кадрової політики

Нацдержслжубою України на виконання Указу Президента України від 1 лютого 2012 року № 45 «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки» розроблено проект Концепції Державної цільової програми щодо формування та реалізації державної кадрової політики.

Cучасний етап розвитку України передбачає глибинну модернізацію системи кадрової політики держави та перехід від адміністративних методів управління у цій сфері до технологій управління людськими ресурсами. Визначальним принципом сучасної кадрової політики є поєднання інтересів особи та держави, які виступають як соціальні партнери в професійно-трудовій діяльності з орієнтацією на творчій самореалізації особистості.

Метою державної кадрової політики є забезпечення державно-суспільних відносин, спрямованих на збереження і відтворення людських ресурсів, людського потенціалу, який є природним джерелом формування якісного складу працівників усіх сфер державного розвитку. Зокрема, мають бути створені сприятливі соціально-економічні умови для:

 • гарантування конституційного права громадян на працю, вільний вибір професії та роду трудової діяльності;
 • зацікавленості роботодавців в розвитку якісного трудового потенціалу для розвитку вітчизняного виробництва;
 • посилення уваги до розбудови організаційно-кадрової моделі державного управління на основі управління знаннями, компетентністної парадигми та інтелектуальної діяльності насамперед для посилення аналітичної складової управлінської праці;
 • визнання освіти загально соціальною цінністю для суспільства та пріоритетом у розвитку людського потенціалу для сталого економічного зростання і конкурентоспроможності країни у довгостроковій перспективі.

Метою Програми є комплексний підхід до створення людського капіталу, кадрової системи держави та забезпечення всіх сфер життєдіяльності держави кваліфікованими кадрами, необхідними для реалізації національних інтересів у контексті розвитку України як демократичної, соціальної держави з розвинутою ринковою економікою.

Формування системи державної кадрової політики є продовженням стратегічної рамки дій, визначеної Президентом України у Програмі економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки.

Програма базується на пріоритетах соціально-економічного розвитку, інтеграції України у світовий економічний простір, забезпечення сталого розвитку держави, досягнення суспільного добробуту та орієнтована на створення організаційних, соціально-економічних, політико-правових, культурно-духовних умов формування та розвитку кадрового потенціалу трудових ресурсів, забезпечення усіх галузей економіки професіональними, кваліфікованими кадрам.

Виконання Програми дасть змогу:

 • досягти високого рівня розвитку людського потенціалу держави;
 • забезпечити професійну самореалізацію населення та гідну оплату праці;
 • забезпечити всі галузі суспільного виробництва кваліфікованими кадрами;
 • підвищити конкурентоспроможність держави та добробут населення;
 • удосконалити нормативно-правову базу щодо запровадження новітніх механізмів управління людськими ресурсами;
 • сформувати систему управління людськими ресурсами на засадах соціального діалогу та партнерства держави і суб’єктів підприємницької діяльності.

Пропозиції щодо формування заходів реалізації Програми просимо надсилати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини

   Опитування

   Які інформаційні джерела використовуєте з метою отримання новин щодо європейської інтеграції України?
   телебачення - 13.2%
   інтернет-видання - 81.6%
   офіційні веб-сайти державних органів - 5.3%
   друковані видання - 0%
   радіопередачі - 0%

   Всього голосів: 38
   Опитування для даного опитування закінчено Ввімкнено: 01 вер. 2016 - 00:00