Інформація щодо співпраці Національного агентства України з питань державної служби та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні у 2016 році

Національне агентство України з питань державної служби спільно з Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні здійснює реалізацію спільного проекту «Розвиток спроможності Нацдержслужби щодо замовлення та розроблення програм підвищення кваліфікації державних службовців».

Одним із заходів згаданого проекту стала підготовка та впровадження тренінгової програми «Управління персоналом на державній службі», реалізацію якої було здійснено Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

З метою підготовки тренінгової програми Центром було організовано ряд заходів:

−       4 робочих зустрічі на яких було обговорено змістовне наповнення навчального матеріалу тренінгової програми, основні завдання та орієнтовний план-графік її впровадження;

−       триденний семінар з розроблення та реалізації програми «Управління персоналом на державній службі» для керівників служб управління персоналом органів державної влади, які взяли участь у реалізації пілотного етапу програми та долучилися до удосконалення її змістовного наповнення. Захід відбувся за участі заступника керівника відділу освіти Баварської школи управління (Мюнхен, ФРН) Раймунда Хельфріха, Голови правління «Інституту врядування» Анатолія Чемериса, представників Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та керівників служб управління персоналом органів влади.

Програма «Управління персоналом на державній службі» для керівників служб управління персоналом складається з 2 модулів: «Управління персоналом в контексті нового законодавства України про державну службу» та «Сучасні підходи до управління персоналом на державній службі», які включають відповідні теми.

Мета програми – підвищення професійної компетентності керівників служб управління персоналом для ефективного перетворення існуючих підрозділів по роботі з кадрами в державних органах на служби управління персоналом відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

У рамках реалізації програми «Управління персоналом на державній службі» протягом 14 червня – 08 липня 2016 року організовано 16 тренінгів для 5 цільових груп, до складу яких увійшли керівники служб управління персоналом міністерств, центральних органів виконавчої влади, інших органів державної влади та обласних державних адміністрацій.

За результатами навчання 127 учасників тренінгів отримали відповідні сертифікати.

Крім того, за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні в рамках тренінгової програми було розроблено посібник для керівників служб управління персоналом «Реформа державної служби у питаннях та відповідях», який учасники тренінгів отримали 08 липня 2016 року на підсумковому заході. Електронна версія посібника розміщена на сайті Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу: http://www.center.gov.ua/.

Довідково:

Метою діяльності Фонду Ганса Зайделя є сприяння створенню гідних для існування людини умов життя у всьому світі. За допомогою своїх проектів Фонд Ганса Зайделя прагне ініціювати стабільний розвиток на основі демократії, миру і соціального ринкового господарства. При цьому принцип «допомога для самодопомоги» (надання допомоги державам для того, щоб вони могли допомогти самі собі) є основною ідеєю діяльності Фонду Ганса Зайделя за межами Німеччини.

На сьогоднішній день міжнародне співробітництво Фонду Ганса Зайделя ґрунтується на роботі більше 90 проектів в більш ніж 60 країнах світу, що розвиваються. Центральний офіс Фонду Ганса Зайделя знаходиться в столиці Баварії м. Мюнхені.

Восени 1992 року Фонд відкрив своє постійне Представництво (проектне бюро) в Україні (третє у країнах Східної Європи після Будапешта та Праги).

Першу рамкову Угоду про діяльність Фонду Ганса Зайделя в Україні підписали з української сторони віце-прем'єр-міністр Микола Жулинський та з німецької – тодішній прем'єр-міністр Баварії Макс Штрайбл. 

Фонд Ганса Зайделя здійснює свою діяльність в Україні в трьох основних сферах: внутрішня безпека, державне управління, розвиток громадянського суспільства. 

Основними напрямами роботи Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні у сфері державного управління  є:

 • сприяння обміну досвідом між співробітниками органів державного і місцевого управління України і Баварії;
 • допомога у підготовці і підвищенні кваліфікації керівних кадрів державних органів і посадовців органів місцевого самоврядування України;
 • розробка навчальних курсів і програм підвищення кваліфікації з використанням кращих європейських практик;
 • "Азбука управління для новопризначених державних службовців".

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини

   Опитування

   Які інформаційні джерела використовуєте з метою отримання новин щодо європейської інтеграції України?
   телебачення - 13.2%
   інтернет-видання - 81.6%
   офіційні веб-сайти державних органів - 5.3%
   друковані видання - 0%
   радіопередачі - 0%

   Всього голосів: 38
   Опитування для даного опитування закінчено Ввімкнено: 01 вер. 2016 - 00:00