Стартувала всеукраїнська програма «Формування громадянських компетентностей у державних службовців»

20 березня 2017 року в Національному агентстві України з питань державної служби в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» розпочалося навчання представників вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

З вітальним словом до учасників звернулись Марина Канавець, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Наталія Протасова, завідувач кафедри управління освітою НАДУ при Президентові України, керівник швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні- DOCCU”, Д-р Іріс Хенселер (Dr. Iris Henseler), викладач, відділ освіти та суспільства департаменту професійного розвитку Цюріхського педагогічного університету.

Марина Канавець зазначила про актуальність формування та розвитку громадянських компетентностей у державних службовців у контексті Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Також наголосила на важливості подальшого впровадження питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) у програмах підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

Наталія Протасова  ознайомила учасників з концепцією проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»  та з 8-річним досвідом його реалізації в Україні та зазначила, що програми семінарів-тренінгів розроблені з урахуванням основних положень Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) та спрямовані на підтримку реформи державної служби та реформи системи освіти в Україні.

Д-р Іріс Хенселер відзначила тривалу співпрацю в рамках проекту та важливість поставлених завдань, серед яких – розвиток громадянського суспільства.

Упродовж трьох днів тренінгу українські та швейцарські експерти Іріс Хенселер, Людмила Паращенко, Юлія Молчанова проведуть тренінги з освіти для демократичного громадянства і демократичного врядування. Окрім того, досвідом в сфері розвитку громадянських компетентностей поділяться фахівці-практики з Адміністрації Президента України та Національної академії державного управління при Президентові України.

 

Довідково:

Головною метою проекту є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань проосвіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні.

Швейцарсько-українськийосвітній проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», реалізується в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва для України на 2015-2018 роки, за напрямом «Врядування та відновлення миру». Донором проекту є Швейцарська Конфедерація, а головним виконавцем  проекту – Цюріхський педагогічний університет (Швейцарія), бенефіціаром - Національне агентство України з питань державної служби.


ФОТОГАЛЕРЕЯ

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини