Презентація підходу Уряду до функціонального обстеження, що буде проводитися в рамках масштабної реформи міністерств

Функціональне обстеження - перший етап комплексного реформування 10 пілотних міністерств, який дозволить упорядкувати та оптимізувати функції, усунути дублювання, сформувати пропозиції з удосконалення нормативно-правових актів з регулювання діяльності міністерств. Наступним кроком буде удосконалення структури міністерств. Це дозволить нарешті реально впровадити реформу державного управління.

Функціональне обстеження буде здійснюватися за єдиною методикою, розробленою з урахуванням кращого міжнародного досвіду. Кінцева мета - поліпшення якості державного управління, створення всіхнеобхідних умов для підвищення ефективності діяльності міністерств як центрів формування політики.

Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко наголосив, що надзвичайно вважливо забезпечити високий рівень довіри до всього процесу реформи, тому робочі групи з проведення обстеження формувалися відкрито та за участі зовнішніх експертів. Крім того, Урядом створено методологічну групу за участі провідних українських фахівців та представників Європейської Комісії, яка надаватиме допомогу у проведенні обстеження.

Тетяна Ковтун, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України, міністерства будуть повністю перебудовані з метою зосередження на розробці і впровадженні політики. Адміністративні послуги, інспекція та нагляд, управління державними підприємствами поступово мають зникнути. Буде скорочено тільки функціонал міністерств, скорочень державних службовців не буде. Навпаки, кваліфіковані співробітники отримають нові можливості та високу мотивацію, усі матимуть змогу податися на конкурси на нові посади в новостворені підрозділи.

Олександр Саєнко додав, що Уряд і громадськість мають об’єднатись та працювати разом, це дуже важлива умова для успіху реформи. Тільки так вдасться прийти до успішного результату - ефективних міністерств, що є потужними аналітичними центрами з формування державної політики.

ДЖЕРЕЛО 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини

Опитування

Які інформаційні джерела використовуєте з метою отримання новин щодо європейської інтеграції України?
телебачення - 13.2%
інтернет-видання - 81.6%
офіційні веб-сайти державних органів - 5.3%
друковані видання - 0%
радіопередачі - 0%

Всього голосів: 38
Опитування для даного опитування закінчено Ввімкнено: 01 вер. 2016 - 00:00