ТРЕНІНГ ПРОГРАМИ ОЕСР / SIGMA ЩОДО СИСТЕМИ PAR.IS ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ОЦІНКИ СТАНУ РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ

30 листопада 2017 року в приміщенні НАДС відбувся тренінг щодо системи PAR.IS (системи збору даних) для проведення оцінки стану реформування державного управління в Україні.

Захід організовано програмою ОЕСР / SIGMA спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України, НАДС та Центром за результатами конференції «Реформа державного управління в Україні: здійснення оцінки стану справ, досягнення та виклики», яка відбулась 16-17 листопада 2017 року за участі Прем’єр-міністра України, та на виконання 1 завдання плану заходів з реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року
№ 474 (далі – Стратегія), і доручення заступника Державного секретаря Кабінету Міністрів Тетяни КОВТУН від 23 листопада 2017 року № 47180/0/1-17.

Метою тренінгу було ознайомлення представників міністерств, інших органів державної влади, що відповідають за реалізацію Стратегії, із системою PAR.IS (системою збору даних) та набуття ними практичних знань, умінь і навичок роботи з цією системою, а такою ознайомлення з процедурою проведення оцінки стану реформування державного управління в Україні у 2018 році відповідно до Принципів державного управління програми ОЕСР / SIGMA.

Результати проведення цієї оцінки будуть оприлюднені у липні 2018 року та дозволять оновити завдання та заходи Стратегії.

Під час тренінгу було зазначено, що реформа державного управління та державної служби є критично важливими. Вони систематично впливають на всю структуру управління в країні, його функціонування, здатність надавати послуги, а також відносини з громадянами. Реформа державного управління є фундаментальним елементом, що забезпечує демократичне функціонування держави, і спрямована на удосконалення трьох ключових взаємозалежних компонентів системи: інституцій, правил і процедур, що регулюють їх внутрішню роботу, та процесів і механізмів координації їхньої співпраці, та кадрового забезпечення.

Водночас було підкреслено виключну роль у цьому процесі програми ОЕСР/SIGMA, яка приймала активну участь у розробленні Закону України «Про державну службу» та вторинного законодавства до нього для забезпечення проведення реформи державної служби.

Під час тренінгу учасники спільно з Войцеком ЗЕЛІНСЬКИ, головним радником програми
ОЕСР / SIGMA з питань організації та функціонування державної служби та державного управління, та Золтаном МІКОЛАСОМ, аналітиком даних програма ОЕСР / SIGMA, практично відпрацювали навички роботи з системою PAR.IS та обговорили процедуру оцінки системи державного управління.

Участь у заході взяли представники Апарату Верховної Ради України та Секретаріату Кабінету Міністрів України, міністерств, інших органів державної влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та офіційні представники програми ОЕСР / SIGMA.

 

Довідково: Програма ОЕСР / SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management — Програма підтримки вдосконалення врядування та менеджменту) – є одним із найпрестижніших аналітичних центрів ЄС, який було започатковано 1992 року за ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку та ЄС.

Метою програми ОЕСР / SIGMA є:

 • зміцнення основ державного врядування;
 • сприяння соціально-економічному розвитку шляхом посилення інституційної спроможності державного сектору;
 • зміцнення горизонтального врядування;
 • вдосконалення процесу розробки та впровадження реформи державного управління.

Технічна підтримка програми ОЕСР / SIGMA здійснюється у рамках шести сфер:

 • державне управління фінансами, зовнішній аудит та державні закупівлі;
 • державна служба та управління людськими ресурсами;
 • розвиток політики та координація;
 • реформа державного управління;
 • надання послуг;
 • підзвітність.

Допомога програми ОЕСР / SIGMA у сфері реформи системи державного управління надається шляхом:

 • здійснення аналізу адміністративних структур;
 • розробки та впровадженні реформ адміністративної системи;
 • здійснення аналізу запропонованих законопроектів та програм;
 • організація навчання та обміну інформацією;
 • підготовка планів технічної допомоги.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини