Фонд Ганса Зайделя

Інформація щодо співпраці НАДС та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні у 2017 році.

У 2017 році в рамках співпраці Національного агентства України з питань державної служби із Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні відбулися:

  • Всеукраїнська нарада-семінар на тему: «Професійна підготовка та розвиток державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування: виклики, завдання, перспективи».

Захід було організовано Національним агентством України з питань державної служби, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Національною академією державного управління при Президентові України, Одеським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за участі та сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Участь у нараді-семінарі взяли керівники регіональних і обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку магістрів у галузі знань «Публічне управління та адміністрування», представники міжнародних проектів та громадськості.

Учасники мали змогу обговорити досвід ЄС і кращі вітчизняні практики підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад і фахівців у сфері публічного управління та адміністрування, зокрема, роль міжнародного співробітництва та міжнародних проектів і програм у їх професійному навчанні та розвитку.

Крім того, було розглянуто низку важливих питань, пов’язаних із розвитком громадянських компетентностей державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад в умовах реформування державного управління і державної служби, децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування (20 вересня 2017 року, м. Одеса).

  • Міжнародна конференція «Потреби і можливості розвитку людських ресурсів органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації».

Захід було організовано Національним агентством України з питань державної служби спільно із Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні з метою обговорення сучасних потреб і можливостей розвитку людських ресурсів органів місцевого самоврядування та підготовки пропозицій щодо актуальних напрямів їх розвитку.

У конференції взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, голови міських, сільських, селищних рад і об’єднаних територіальних громад України, голови асоціацій органів місцевого самоврядування, представники Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Учасники конференції мали змогу розглянути потреби розвитку персоналу органів місцевого самоврядування в умовах проведення реформи децентралізації і обговорити питання реформування системи професійного навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

Також було представлено основні положення проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» і узагальнено систему інструментів та пропозицій щодо напрямків розвитку людських ресурсів (05 жовтня 2017 року, м. Київ).

 

Довідково: 

Метою діяльності Фонду Ганса Зайделя є сприяння створенню гідних для існування людини умов життя у всьому світі. За допомогою своїх проектів Фонд Ганса Зайделя прагне ініціювати стабільний розвиток на основі демократії, миру і соціального ринкового господарства. При цьому принцип «допомога для самодопомоги» (надання допомоги державам для того, щоб вони могли допомогти самі собі) є основною ідеєю діяльності Фонду Ганса Зайделя за межами Німеччини.

На сьогоднішній день міжнародне співробітництво Фонду Ганса Зайделя ґрунтується на роботі більше 90 проектів в більш ніж 60 країнах світу, що розвиваються. Центральний офіс Фонду Ганса Зайделя знаходиться в столиці Баварії м. Мюнхені.

Восени 1992 року Фонд відкрив своє постійне Представництво (проектне бюро) в Україні (третє у країнах Східної Європи після Будапешта та Праги).

Першу рамкову Угоду про діяльність Фонду Ганса Зайделя в Україні підписали з української сторони віце-прем'єр-міністр Микола Жулинський та з німецької – тодішній прем'єр-міністр Баварії Макс Штрайбл.

Фонд Ганса Зайделя здійснює свою діяльність в Україні в трьох основних сферах: внутрішня безпека, державне управління, розвиток громадянського суспільства. 

Основними напрямами роботи Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні у сфері державного управління  є:

  • сприяння обміну досвідом між співробітниками органів державного і місцевого управління України і Баварії;
  • допомога у підготовці і підвищенні кваліфікації керівних кадрів державних органів і посадовців органів місцевого самоврядування України;
  • розробка навчальних курсів і програм підвищення кваліфікації з використанням кращих європейських практик;
  • "Азбука управління для новопризначених державних службовців".

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини