До 100-річчя державної служби України в кулуарах Верховної Ради відкрилась тематична експозиція

17 травня 2018 року в будинку Верховної Ради України відбулося відкриття експозиції «100-річчя державної служби України».

Захід ініційовано Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно з НАДС та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Відкриваючи експозицію Голова Верховної Ради України Андрій ПАРУБІЙ відзначив, що 100 років тому Центральна Рада проголосила створення української держави і прийняла декілька законів, які врегульовують діяльність державної служби в Україні. Події 1917-1921 років стали серйозним випробуванням для народу та влади. Після відродження української державності цю традицію було продовжено. І власне Україна першою з пострадянських держав прийняла закон про державну службу 1993 року. Цей закон був недосконалим, перехідним, але він заклав основи і традиції 100-літньої давності. Сьогодні триває вдосконалення державної служби і зроблено революційні кроки, які дають можливість, щоби кожен громадянин, який має знання та уміння міг прийти на державну службу і щоб державна служба була честю для кожної людини і високим званням.

В свою чергу під час виступу Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій ВЛАСЕНКО зазначив, що Комітет має продовжити реалізовувати реформу державного управління, зокрема державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, які є одними з ключових реформ, адже без ефективних службовців та належної якості управління, неможливо побудувати сильну, економічно розвинуту та демократичну державу.

Голова НАДС Костянтин ВАЩЕНКО під час своєї вітальної промови зазначив, що для створення експозиції були використані відкриті архівні матеріали Державної архівної служби України, Міністерства юстиції України, Центрального державного історичного архіву України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, архівні матеріали НАДС, НАДУ, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, ВЦПК.

Експозиція складається із трьох частин-періодів, де представлені основні етапи розвитку в Україні професійної і політично нейтральної державної служби європейського зразка.

Серед них ключовою подією стало прийняття 10 грудня 2015 року Закону України «Про державну службу», який набув чинності 1 травня 2016 року. У новому Законі було закладено низку фундаментальних речей – розмежування політичних та адміністративних посад, запровадження інституту державних секретарів міністерств, встановлення винятково конкурсної процедури призначення на усі посади державної служби, включно з вищими управлінськими посадами, зміна моделі оплати праці.

Від професіоналізму, прозорості дій державних службовців залежить ступінь задоволення законних інтересів громадян, авторитет держави, сталий розвиток країни та її конкурентоспроможність на міжнародній арені.

Наше минуле, досвід, традиції та цінності є запорукою нашого майбутнього. Належно оцінивши розвиток української державності у XX сторіччі, ми не лише уникнемо помилок, а й зможемо досягти успіху у розбудові незалежної України та впровадженні реформи державного управління і державної служби.

Довідково: Захід присвячено висвітленню подій інституційного становлення державної служби, що була започаткована в добу Української Держави часів гетьмана Павла Скоропадського. У 1918 році, вперше в історії України, на законодавчому рівні закріпили засади функціонування інституту державної служби та статус державного службовця.

Організатори сподіваються, що проект приверне увагу суспільства до традицій та професійних надбань української державної служби в контексті загальноєвропейського погляду на державну службу.

Експозиція працюватиме 17 та 18 травня в кулуарах ІІІ-го поверху будинку Верховної Ради України (вул. М. Грушевського, 5).

Відео відкриття експозиції:

Висвітлення заходу:

Сайт Верховної ради України

НАДС

Голос України

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини