Урядом схвалено Стратегію популяризації української мови до 2030 року

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 року № 596-р "Про схвалення Стратегії популяризації української мови до 2030 року "Сильна мова - успішна держава".

Урядом схвалено Стратегію популяризації української мови до 2030 року "Сильна мова - успішна держава", якою визначено мету, стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких має бути спрямована реалізація державної мовної політики.

Реалізація Стратегії здійснюватиметься у три етапи:

  • на першому етапі (2019-2020 роки) пріоритетним напрямом є вивчення поточного стану сфери застосування державної мови;
  • на другому етапі (2021-2025 роки) пріоритетним напрямом стане збільшення комунікативного і демографічного потенціалу української мови, формування цілісного україномовного інформаційно-культурного простору;
  • на третьому етапі (2026-2030 роки) пріоритетним напрямом реалізації Стратегії буде підвищення загальної мовної культури населення.

Протягом усіх етапів реалізації Стратегії проводитимуться інформаційно-роз’яснювальні кампанії серед населення щодо важливості використання української мови в повсякденному житті, публічній та приватній сферах, актуальності її вивчення та використання, а також виконуватимуться завдання, спрямовані на зміцнення української ідентичності серед українців, які проживають за межами України.

Реалізація Стратегії сприятиме зміцненню та утвердженню української мови у всіх сферах суспільного життя, формуванню україномовного середовища на всій території України та створенню умов для задоволення мовних потреб українців за кордоном.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини