Відбувся семінар «Діджиталізація управління HR процесами на державній службі»

28 листопада 2019 року в приміщенні Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) відбувся семінар «Діджиталізація управління HR процесами на державній службі». Захід було організовано НАДС та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу у рамках Робочої групи (Панелі) «Врядування та реформа державного управління» Тематичної платформи 1 «Зміцнення інститутів та забезпечення належного врядування» ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство».

З вітальними промовами до учасників заходу звернувся заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби Андрій Заболотний, який наголосив, що запорукою успішного втілення будь-яких реформ, а також необхідною умовою успішної європейської інтеграції є належне і дієве публічне управління, що відповідає вимогам ери сучасних технологій та європейським стандартам і принципам належного врядування. Одним із таких напрямків є розвиток інформаційної сфери та діджиталізація державних послуг, реінжиніринг процесів в органах державної влади, автоматизація алгоритмів ухвалення рішень.

Під час першої пленарної сесії семінару учасники обговорили досвід формування та реалізації державної політики у сфері цифровізації та інформатизації. Зокрема, представники Міністерства цифрової трансформації України, Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Київської міської державної адміністрації та державного підприємства “Прозорро” поділилися українським досвідом цифрового розвитку, інновацій, електронного урядування та демократії.

У рамках другої пленарної сесії увагу учасників було зосереджено на питаннях впровадження ІТ-платформ для забезпечення ефективного залучення та відбору персоналу на державну службу. Так, перший заступник Голови Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Юлія Лихач, головна спеціалістка Департаменту управління людськими ресурсами на державній службі Бюро державної служби Грузії Маріам Крацашвілі, начальник відділу інформаційно-аналітичного супроводження АІС "Резерв" Академії управління при Президентові Республіки Білорусь Яуген Хайнацкі та старший радник відділу інформаційних систем у навчанні та державній службі Державного екзаменаційного центру Азербайджанської Республіки Расім Махмудов представили основні досягнення та виклики діджиталізації державного управління у відповідних країнах.

Під час третьої пленарної сесії заходу учасники здійснили огляд української, польської, білоруської, молдовської та вірменської практик створення і функціонування інформаційних систем управління людськими ресурсами на державній службі. Так, у рамках панелі координатор проекту PoClick (HRMIS) Андрій Сухов презентував інформаційну систему управління людськими ресурсами, цілями якої є покращення ефективності прийняття управлінських рішень, налагодження горизонтальної інтеграції та координації процесів управління з можливістю формування кадрової документації у електронному вигляді та забезпечення вільного доступу громадян до інформації про людські ресурси.   

Під час четвертої сесії Олександр Стародубцев, Голова НАДС, звернув увагу учасників семінару на тому, що використання сучасних інформаційних і комунікаційних технологій в освітній сфері дозволяє сьогодні вирішити багато важливих проблем її розвитку, таких як: забезпечення широкого доступу до освітніх послуг, індивідуалізація навчання, підвищення рівня варіативності і інтерактивності освітнього процесу, адекватне оновлення змісту освіти у відповідь на вимоги суспільства, забезпечення випереджаючого характеру освіти і, в кінцевому підсумку, підвищення ефективності навчання. 

Вирішення цих проблем особливо актуально і важливо для професійного навчання державних службовців, яке повинно відрізняться особливою динамічністю і гнучкістю, дозволяючи швидко і якісно задовольняти освітні потреби персоналу державних органів.

Водночас учасники четвертої пленарної сесії закцентували увагу на інноваційних практиках використання ІТ-технологій для забезпечення безперервного навчання державних службовців. Зокрема, Директорка платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus Вікторія Приймаченко та керівник і співзасновник студії онлайн-освіти "EdEra" Ілля Філіпов поділилися досвідом участі приватних компаній у навчанні державних службовців.

У заході взяли участь представники органів державної влади країн ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство» та держав-членів ЄС, відповідальні за впровадження ІТ технологій у сфері управління людськими ресурсами, посадові особи Апарату Верховної Ради України, представники служб управління персоналом органів державної влади, інститутів громадянського суспільства, міжнародні та вітчизняні експерти.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини