Етика державної служби: кращий європейський досвід

Проголошений Україною курс до європейських цінностей висуває на порядок денний необхідність запровадження якісно інших стандартів державного управління на основі досвіду розвинених країн. Впровадити європейські принципи функціонування системи урядування покликана адміністративна реформа, що стартувала в Україні, і перший крок — зміна системи та структури центральних органів виконавчої влади, спрямована на адаптацію українських стандартів і процедур роботи державного сектору до європейських норм і практик.

У рамках розпочатої реформи ознайомлення з кращими європейськими моделями організації державного управління та їхньої нормативно-правової бази, розуміння механізмів роботи європейських державних інституцій набуває особливого значення.

Нижче представлено документи програми Sigma, присвячені важливим питанням формування державної політики. Зокрема, розглянуто підходи, що використовують різні країни Організації економічного співробітництва стосовно практик запобігання конфлікту інтересів, а також переліку питань, що мають бути вивчені в процесі розробки законодавства з питань державного управління.

Оригінальні випуски видано ОЕСР англійською мовою під назвами:

Sigma Paper No. 36: Conflict of interest policies and practices in nine EU member states (Sigma OECD, 2006) © ОЕСD, 2006

Sigma Paper No. 5: Civil service legislation content list (Sigma OECD, 1996) © ОЕCD, 1996

Principles for managing ethics in the public service (OECD Puma, 1998) © ОЕCD, 1998

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини