Відбулась місія експертів SIGMA щодо обговорення нового проекту Закону України «Про державну службу»

З 14 по 17 жовтня 2014 рокув Україні відбулась місія європейських експертів програми SIGMA за участю колишнього директора Федеральної академії державної служби Федеративної Республіки Німеччина Анке Фрайберт, колишнього Міністра внутрішніх справ Республіки Словенія Грегора Віранта та головного радника програми SIGMA з питань державного управління та державної служби Республіки Польща Войцеха Желінські.

Під час заходів було презентовано концепцію розвитку державної служби, в основу якої покладено нове законодавство у сфері державної служби, а саме законопроект України «Про державну службу».

Принциповими новаціями зазначеного законопроекту стануть розмежування політичних та адміністративних посад та врегулювання статусу державного службовця, виключно конкурсні процедури добору на державну службу та гарантування рівного доступу до державної служби, поєднання системи винагород з оцінкою роботи та об’єктивні підстави просування по службі, посилення персональної відповідальності за виконання обов’язків та створення умов прозорої діяльності державних органів.

Водночас головний радник програми SIGMA Войцех Желінські оприлюднив коментарі до представленого законопроекту та звернув увагу на питання, що мають бути вирішені у в ньому, а саме питання щодо: системи оплати праці державних службовців, системи управління державною службою, повноважень Комісії з питань вищого корпусу державної служби, а також питання щодо прозорих механізмів кар’єрного зростання державних службовців.

У робочих засіданнях взяли участь експерти програми SIGMA, експерти та постійний радник проекту Twinning «Підтримка розвитку державної служби в Україні», представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Представництва ЄС в Україні, Нацдержслужби України, члени Експертно-консультативної ради з питань реформування державної служби до стандартів ЄС при Нацдержслужбі України та інші.

Довідково: програма SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management – програма підтримки вдосконалення врядування та менеджменту) – один з найпрестижніших аналітичних центрів Європейського Союзу, створений за ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку та Європейського Союзу. Метою започаткування даної програми стала потреба у наданні допомоги країнам Центральної та Східної Європи з модернізації їх систем державного управління. Вказана програма відіграє ключову роль у підготовці країн-кандидатів до вступу у Європейський Союз.

Допомога програми SIGMA у сфері модернізації системи державної адміністрації може надаватися шляхом:

- здійснення аналізу адміністративних структур;

- у розробці та впровадженні реформ адміністративної системи;

- здійснення аналізу запропонованих законопроектів та програм;

- організація навчання та обміну інформацією;

- підготовка планів технічної допомоги.

Актуально? Розкажіть друзям!