Нацдержслужба України взяла участь у офіційному відкритті Проекту Європейського Союзу «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні»

04 липня 2014 року в приміщенні Національного агентства України з питань державної служби відбулось офіційне відкриття Проекту Європейського Союзу «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» (далі – Проект) за участю Нацдержслужби України.

Метою Проекту є сприяння вдосконаленню системи безпечності харчових продуктів в Україні за принципом “від лану до столу” шляхом приведення законодавства України, інституційної інфраструктури та системи державного контролю у відповідність до регуляторної та адміністративної політики і практик ЄС.

Проект реалізовується в рамках програми Всеохоплюючої інституційної розбудови (СІВ), який передбачає сприяння вдосконаленню системи безпечності харчових продуктів у фітосанітарній сфері та тісно пов’язаний з цілями, що їх має План інституційної реформи у сфері здійснення санітарних та фітосанітарних заходів.

У вступному слові заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віталій Башинський привітав учасників заходу, подякував присутнім за участь та зацікавленість у діяльності майбутнього Проекту, наголосив на важливості сприяння вдосконаленню системи безпечності харчових продуктів в Україні.

В свою чергу, заступник Голови Нацдержслужби України
Олександр Скопич привітав колег Держветфітослужби України – бенефіціара Проекту, а також партнерів з країн-членів ЄС із початком реалізації Проекту та зазначив, що Нацдержслужба України як координатор програми Всеохоплюючої інституційної розбудови в Україні готова, в межах своїх повноважень, сприяти якісній імплементації Проекту та надавати допомогу партнерам з метою досягнення національних цілей у проведенні інституційної реформи української системи контролю безпечності харчових продуктів.

         На заході з промовами також виступили Ендрю Расбаш – Голова відділу співробітництва, Представництво ЄС в Україні, Гієдре Чюберкіте – представник консорціуму з Литви та Тоні Віл – керівник Проекту.

         На офіційне відкриття Проекту ЄС були запрошені представники засобів масової інформації, які долучилися до спільних обговорень майбутньої діяльності Проекту.

Таким чином, відкриття зазначеного Проекту, направленого на сприяння безпечності харчових продуктів в Україні шляхом приведення законодавства України, інституційної інфраструктури та системи державного контролю у відповідність до регуляторної та адміністративної політики і практик ЄС наблизить Україну до створення та функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Довідково

Відповідно до Указу Президента України від 6 жовтня 2005 року
№ 1424/2005 «Питання забезпечення впровадження програми Twinning в Україні» Нацдержслужба України спрямовує та координує діяльність з підготовки та реалізації програми Twinning в Україні.

Крім того, Нацдержслужба є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX та програми Всеохоплюючої інституційної розбудови (CIB) згідно з відповідними нормативно-правовими актами.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини