Відбулося засідання наглядової ради проекту Twinning для Державного космічного агентства України

27 січня 2015 року у приміщенні Державного космічного агентства України відбулося п’яте засідання наглядової ради проекту Twinning «Посилення інституційної спроможності ДКА України щодо реалізації європейських космічних програм у сфері супутникової навігації (EGNOS/Galileo) та дистанційного зондування Землі (GMES)», який впроваджується спільно із Національним інститутом аерокосмічних технологій (INTA) Королівства Іспанія.

Метою проекту є підтримка ДКА України в частині ефективної участі у європейських космічних програмах, насамперед у сфері супутникової навігації (Galileo), дистанційного зондування Землі (GMES) та «Горизонт 2020».

Учасників засідання привітав в. о. керівника проекту від України Євген Махонін, який у своїй промові висловив подяку європейським експертам за участь у розробці проектів законів України про державне регулювання у сфері супутникової навігації та у сфері дистанційного зондування Землі аерокосмічними установами. У свою чергу, керівник проекту від Королівства Іспанія Мануель Мулеро Валенсуела та заступник керівника проекту Хосе Мануель Горостьяга Угальде підвели підсумки роботи протягом п’ятого звітного періоду та окреслили основні досягнення проекту, зокрема у частині гармонізації законодавства України у космічній сфері до норм ЄС.

Постійний радник проекту Хосе Ортуньо Фернандес презентував учасникам основну інформацію про заходи, що відбулися в рамках звітного періоду, а також про заплановану діяльність на наступні три місяці реалізації проекту. Крім того, учасники засідання узгодили дату проведення наступного засідання наглядової ради проекту.

Участь у заході також взяли партнер постійного радника проекту Микола Демиденко та координатор проекту від Представництва ЄС в Україні Світлана Дідківська.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяв завідувач сектору проектів міжнародного співробітництва Артем Тахтаров.

Довідково: З 2005 року відповідно до Указу Президента України від 06 жовтня 2005 року № 1424/2005 «Питання забезпечення впровадження програми Twinning в Україні» Нацдержслужба України спрямовує та координує діяльність з підготовки та реалізації програми Twinning в Україні. Крім того, Нацдержслужба є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning, TAIEX та програми CIB було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини