Відбулась робоча зустріч у рамках проекту Twinning «Наближення законодавства України у сфері захисту рослин до законодавства ЄС. Удосконалення системи фіто санітарного контролю, який здійснюється в межах країни у сфері карантину та захисту рослин»

30 серпня 2016 року у приміщенні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відбулась робоча зустріч щодо підготовки контракту у рамках проекту Twinning«Наближення законодавства України у сфері захисту рослин до законодавства ЄС. Удосконалення системи фітосанітарного контролю, який здійснюється в межах країни у сфері карантину та захисту рослин».

Проект покликаний підвищити рівень захисту прав споживачів, покращити можливості для торгівлі продовольством та харчовими продуктами, зміцнити інспекційні спроможності на основі передової практики згідно з ISO 17020, зменшити побічні ефекти для рослин та довкілля, а також підвищити обізнаність населення зі сталим використанням високоякісних продуктів захисту рослин.

Метою зустрічі була підготовка до реалізації проекту Twinning. Учасники ознайомились з проектом контракту, який був підготований експертами консорціуму країн у складі Латвії, Литви та Німеччини. А також обговорили можливі заходи направлені на зміцнення спроможності для сталого використання продуктів захисту рослин, аналізу таких продуктів та їх залишків.

У засіданні взяли участь керівник проекту директор Державної служби захисту рослин Міністерства землеробства Республіки Латвія Крістін Кяго та постійний радник проекту заступник Голови Державної служби захисту рослин Республіки Латвія  Райвіс Гросбардіс, заступник директора департаменту - начальник управління - державний фітосанітарний інспектор Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віктор Стефківський, начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та екологічно-безпечних методів захисту рослин Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Оксана Орлова, а також інші експерти.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у засіданні взяли заступник начальника експертно-аналітичного відділу Анастасія Терех та головний консультат сектору координації Twinning відділу управління проектами Юлія Федина.

Довідково: з 2005 року відповідно до Указу Президента України від 06 жовтня 2005 року № 1424/2005 «Питання забезпечення впровадження програми Twinning в Україні» Нацдержслужба України спрямовує та координує діяльність з підготовки та реалізації програми Twinning в Україні. Крім того, Нацдержслужба є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning, TAIEX та програми CIB було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини