Офіційне відкриття проекту Twinning для Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

03 лютого 2017 року в приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася урочиста церемонія відкриття проекту Twinning «Впровадження європейських стандартів для посилення інституційної спроможності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у захисті прав і свобод людини».

Проект впроваджується спільно з Офісом Омбудсмена Сейму Литовської Республіки, Офісом Омбудсмена з питань рівних можливостей (Литовська Республіка), Державною інспекцією з питань захисту персональних даних (Литовська Республіка), Інститутом права Литовської Республіки, Вільнюським університетом (Литовська Республіка), Інститутом прав людини ім. Людвіга Больцмана (Австрія) і Центральним агентством з управління проектами (Литовська Республіка).

Впровадження проекту передбачає посилення потенціалу Секретаріату через удосконалення законодавства у сфері захисту прав людини і діяльності Уповноваженого з прав людини, напрацювання практики застосування цього законодавства, а також приведення інституційної основи Секретаріату та його внутрішніх процедур у відповідність до міжнародних стандартів.

Захід відкрила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, яка у своєму виступі висловила подяку присутнім за надану підтримку у впровадженні проекту Twinning, що сприятиме ефективному попередженню і реагуванню на порушення прав людини через посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого.

Із вітальними промовами виступили Надзвичайний і Повноважний Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі, Керівник Офісу Омбудсмена Сейму Литовської Республіки Аугустінас Нормантас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Маріус Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер.

У конференції участь взяли також представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у захисті прав і свобод людини, іноземні експерти, громадськість та ЗМІ.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла заступник начальника експертно-аналітичного відділу Анастасія Терех.

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 "Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning" Нацдержслужба координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, Нацдержслужба є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning, TAIEX та програми CIB було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини