Члени Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» обговорили напрями його реалізації у 2017-2018 роках

10 березня 2017 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулось засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

З вітальним словом до учасників звернулись Костянтин Ващенко,Голова Національного агентства України з питань державної служби, Хольгер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Марина Білинська, віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України, Володимир Луговий, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України.

Костянтин Ващенко зауважив, що розвиток громадянських компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є важливою передумовою успішної реалізації реформ в Україні. У рамках впровадження Закону України «Про державну службу»запровадження демократичних цінностей та принципів набуває особливої актуальності.

ХольгерТаушзазначив що Проект DOCCU має особливе значення в контексті підтримки реформи державної служби та реформи освіти в Україні адже він спрямований на розвиток громадянського суспільства через поглиблення співпраці між владою, громадою та освітою. Також він висвітлив основні досягнення проекту та ознайомив присутніх із рішенням Швейцарського бюро співробітництва в Україні про продовження ПроектуDOCCU до 2018 року та розширення географії проекту ще на шість областей України.

Марина Білинська у своєму виступі відмітила, що зміна бачення державних службовців, на яке впливає і впровадження Проекту DOCCU, сприяє здійсненню змін в суспільстві в цілому.

Володимир Луговий зауважив, що демократичні компетентності є ціннісною категорією, яку можна лише виховати. Тож перед Проектом DOCCU стоять нелегкі  завдання щодо формування та розвитку громадянських компетентностей у представників влади.

Марина Канавець, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, акцентувала увагу на важливості компоненту Проекту DOCCU «Державні службовці». Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу здійснюватиме подальшу координацію проекту від бенефіціара – Національного агентства України з питань державної служби.

Наталія Протасова, керівник Проекту DOCCU в Україні підвела підсумки першого етапу та окреслила напрями та перспективи впровадження проекту в 2017-2018 роках. Навчання в рамках впроваджених модулів з розвитку громадянських компетентностей у центрах підвищення кваліфікації вже пройшли понад 13000 слухачів. Наступним спільним кроком стане впровадження освітніх програм проекту у навчальні програми магістратур, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Протягом другого етапу проекту навчання в партнерських регіонах пройдуть понад 25 тисяч освітян. Близько 24 тисяч державних службовців та представників ОМС підвищать рівень своєї обізнаності в рамках модулів з розвитку громадянських компетентностей.

Активну участь в обговоренні напрямів подальшого впровадження проекту в Україні взяли члени ради Ірина Пантелейчук,завідувач сектору духовного розвитку департаменту освіти, науки і духовного розвитку Адміністрації Президента України, Євген Красняков, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Раїса Євтушенко, Національний координатор з ОДГ/ОПЛ в Раді Європи, представник Міністерства освіти і науки України.

Участь у засіданні також взяли експерти проекту DOCCU, представники Національного агентства України з питань державної служби та Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

 Довідково. Швейцарсько-українськийосвітній проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», реалізується в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва для України на 2015-2018 роки, за напрямом «Врядування та відновлення миру». Донором проекту є Швейцарська Конфедерація, а головним виконавцем  проекту – Цюріхський педагогічний університет (Швейцарія), бенефіціаром - Національне агентство України з питань державної служби.

Головною метою проекту є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні.

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини