Відбулося третє засідання наглядової ради проекту Twinning для Антимонопольного комітету України

06 квітня 2017 року в приміщенні Антимонопольного комітету України відбулося третє засідання наглядової ради проекту Twinning «Підтримка інституційної спроможності Антимонопольного комітету України з проведення досліджень ринків та ефективності застосування конкурентного законодавства з метою наближення до стандартів ЄС».

Метою  проекту є підвищення прозорості та стабільності політики конкуренції України шляхом подальшого наближення національного законодавства до стандартів Європейського Союзу, покращення охорони правопорядку та пропаганди конкуренції, яка базуватиметься на основі тісної співпраці між органами державної влади, що формують державну політику у сфері конкуренції України та країн-членів ЄС. Реалізація проекту Twinning відбувається за підтримки консорціуму двох країн-членів ЄС — Німеччини та Литви.

Захід відкрила Державний уповноважений Комітету, керівник проекту Twinning від України Анна Артеменко, яка привітала учасників заходу та подякувала  присутнім за підтримку у впровадженні проекту Twinning.

Постійний радник проекту Twinning Вольфган Якобі представив третій квартальний звіт проекту, детально зосередившись на реалізованих заходах за усіма компонентами, а також окреслив плани на наступний звітний період.

У заході також взяли  участь заступник директора Департаменту конкурентної політики Віктор Талах, керівник проекту Twinning від Німеччини Вольф-Дітер Плессінг, керівник проекту Twinning від Республіки Литва Шарунас Кезераускас, перший секретар Представництва Європейського Союзу в Україні Хосе-Мануель Ернандес та інші заінтересовані сторони.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу захід відвідала головний консультант сектору проектів SIGMA та СІВ відділу управління проектами Олена Рачинська.

 

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning, TAIEX та програми CIB було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу. 

Проект Twinning «Підтримка інституційної спроможності Антимонопольного комітету України з проведення досліджень ринків та ефективності застосування конкурентного законодавства з метою наближення до стандартів ЄС» охоплює п’ять компонентів:

  • компонент 1 – адаптація конкурентного законодавства до стандартів ЄС;
  • компонент 2 – узгодження процесу контролю за концентраціями із стандартами ЄС;
  • компонент 3 – удосконалення Комітетом правозастосування конкурентного законодавства;
  • компонент 4 – здійснення дослідження ринків у обраних секторах та розвиток адвокатування конкуренції;
  • компонент 5 – посилення інституційних можливостей Комітету з метою імплементації реформ конкурентної політики.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини