Відбулося п’яте засідання наглядової ради проекту Twinning для Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

20 квітня 2017 року у приміщенні Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) відбулося п’яте засідання наглядової ради проекту Twinning «Допомога в застосуванні СФС (санітарних і фітосанітарних) заходів у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом», який впроваджується спільно з Державною продовольчо-ветеринарною службою Литовської Республіки та Інститутом експериментальної зоопрофілактики регіонів Абруццо та Молізе ім. Дж. Капорале, Італія.

Метою проекту є надання допомоги органам влади України в наближенні та гармонізації СФС заходів до норм ЄС, а також в імплементації та реалізації законодавчої бази, що розширить можливості організації торгівлі з країнами ЄС для українських виробників харчових і сільськогосподарських продуктів.

Зі вступним словом виступив голова Держпродспоживслужби, керівник проекту від України Володимир Лапа, який привітав учасників заходу та наголосив на важливості реалізації проекту.

Постійний радник проекту Петрас Мачюльскіс представив квартальний звіт проекту, розповів про реалізовані заходи в рамках його впровадження та окреслив плани на наступний звітний період.

За результатами засідання було схвалено та підписано п’ятий квартальний звіт, затверджено заходи, заплановані на шостий звітний період, а також узгоджено дату наступного засідання наглядової ради.

Керівник сектору «Сільське господарство» Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл зазначив, що ЄС підтримує Україну в прагненні якнайкраще застосовувати СФС заходи у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що допоможе покращити компетентності державних службовців України в цій сфері, а також сприятиме покращенню торгових відносин України з ЄС.

У заході також взяли участь заступник директора Державної продовольчої та ветеринарної служби Литовської Республіки, керівник проекту від держави-члена ЄС Відмантас Паулаускас, представник Інституту експериментальної зоопрофілактики регіонів Абруццо та Молізе ім. Дж. Капорале Паоло Далла Вілла, представники Держпродспоживслужби та інші.

Від відділу управління проектами Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу захід відвідали головний консультант сектору проектів SIGMA та СІВ Олена Рачинська та головний консультант сектору проектів міжнародного співробітництва Анатолій Сопілка.

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning, TAIEX та програми CIB було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.  

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини