Відбулося четверте засідання наглядової ради проекту Twinning для Міністерства інфраструктури України

27 вересня 2017 року у приміщенні Міністерства інфраструктури України відбулося четверте засідання наглядової ради проекту Twinning «Підтримка Міністерства інфраструктури України у створенні умов для впровадження європейської моделі ринку послуг залізничного транспорту в Україні».

Проект впроваджується спільно з Міністерством транспорту Іспанії, Міжнародною та Іберо-американською фундацією для адміністрування та державної політики (FIIAPP), а також Міністерством транспорту і зв`язку Литовської Республіки.

Впровадження проекту передбачає підвищення ефективності державного управління в умовах реформування залізничного транспорту і розвитку конкуренції відповідно до положень законодавства ЄС.

Учасників засідання привітав заступник директора Департаменту державної політики в галузі залізничного транспорту — начальник відділу розвитку залізничних перевезень, логістики та взаємодії з учасниками ринку Міністерства інфраструктури України Сергій Савіних, який висловив подяку присутнім за надану підтримку у впровадженні проекту Twinning, що сприятиме зміцненню потенціалу Міністерства інфраструктури України у розробці політики щодо створення конкурентного ринку залізничного транспорту.

Керівник проекту від Королівства Іспанія  Матільде Фернандез Бальбін висловила подяку присутнім за співпрацю, що є необхідною передумовою успішної імплементації проекту. Також було підкреслено, що впродовж звітного кварталу увагу було зосереджено на питанні реалізації політики у сфері пасажирських перевезень, залученні ПАТ «Укрзалізниця» до впровадження проекту та вирішенні питання щодо плати за користування інфраструктурою.

Молодший керівник проекту від Литовської Республіки Робертас Серенас висловив подяку усім сторонам, залученим до впровадження проекту Twinning, закцентував увагу на навчальному візиті української делегації від Міністерства інфраструктури України, ПАТ «Укрзалізниця» та Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезбека) до Литовської Республіки, де учасники отримали практичний досвід у питаннях здійснення залізничних перевезень.

Постійний радник проекту від Королівства Іспанія Хосе Антоніо Саміно Наво представив квартальний звіт проекту, окресливши реалізовані заходи за усіма компонентами та визначивши плани на наступний звітний період. Зокрема, наголосив на місії з питань державної політики перевезення пасажирів у рамках Компоненту А. Також увагу було зосереджено на розробці методики розрахунку плати за користування інфраструктурою.

Партнер проекту Twinning від України Світлана Заболотська підкреслила важливість створення Робочої групи з питань децентралізації на базі Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України та наголосила на необхідності об`єднання зусиль для досягнення високих результатів під час реалізації проекту, а також вирішенні питання щодо співпраці з ПАТ «Укрзалізниця».

Перший радник, керівник відділу Програм зовнішньої допомоги «Енергетика, транспорт, навколишнє середовище» Представництва Європейського Союзу в Україні Йоганес Баур зазначив, що координація та співпраця з іншими проектами, які фінансує Європейський Союз, є надзвичайно важливою, запропонував консолідувати зусилля з ПАТ «Укрзалізниця» та Укртрансбезпекою під час впровадження проекту, наголосивши, що Представництво Європейського Союзу готове надати необхідну допомогу в організації заходів спільно з іншими Міністерствами та взяти участь у них.

Крім того, було підкреслено на необхідності внесення змін до контракту у питаннях зміни керівника проекту від бенефіціара та оновленні Робочого плану у відповідності з подальшими кроками у рамках реалізації проекту.

Участь у засіданні взяли координатор проектів у сфері транспорту Представництва ЄС в Україні Світлана Дідківська, представники ПАТ «Укрзалізниця», Міністерства інфраструктури України та інші заінтересовані сторони.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла головний консультант сектору координації Twinning відділу управління проектами Юлія Федина. 

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 "Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning" НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини