Відбулося третє засідання наглядової ради проекту Twinning для Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

29 вересня 2017 року в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулося третє засідання наглядової ради проекту Twinning «Впровадження європейських стандартів для посилення інституційної спроможності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у захисті прав і свобод людини».

Проект впроваджується спільно з литовськими інституціями (Офіс Омбудсмена Сейму Литовської Республіки, Офіс Омбудсмена з питань рівних можливостей, Державна інспекція з питань захисту персональних даних, Інститут права Литовської Республіки, Вільнюський університет, Центральне агентство з управління проектами) та австрійськими інституціями (Інститут прав людини ім. Людвіга Больцмана) за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми Європейського інструменту сусідства.

Метою проекту Twinning є забезпечення ефективного попередження і реагування на порушення прав людини шляхом посилення інституційного потенціалу інституту омбудсмена як дієвого механізму парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини через удосконалення законодавства та його внутрішніх процедур відповідно до міжнародних стандартів. Впровадження проекту передбачає посилення потенціалу Секретаріату Уповноваженого у сфері захисту прав людини і діяльності Уповноваженого з прав людини.

Із вітальними промовами виступили керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко, координатор сектору юстиції та правосуддя Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак та керівник Офісу Омбудсмена Сейму Литовської Республіки Аугустінас Нормантас, які наголосили на важливості проекту в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Постійний радник проекту Аушра Раулічкіте представила третій квартальний звіт проекту, окреслила реалізовані заходи та визначила плани на наступний звітний період.

Директор Інституту права Литовської Республіки Юргіта Паузайте-Кульвінскіен та ключові експерти представили результати проекту за усіма трьома компонентами та висловили сподівання на те, що литовсько-австрійський досвід стане корисним для України.

У заході також взяли участь представники Секретаріату Уповноваженого та інші заінтересовані сторони.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяв головний консультант сектору координації SIGMA та CIB відділу управління проектами Кирило Юрченко.

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 "Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning" НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу. 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини