Відбулось четверте засідання Керівного комітету проекту Twinning для Адміністрації Державної прикордонної служби України

10 жовтня 2017 року в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулось четверте засідання Керівного комітету проекту Twinning «Підтримка Державної прикордонної служби України у подальшому запровадженні принципів інтегрованого управління кордонами, зокрема у сфері перевірки документів та виявлення викрадених автомобілів».

Проект впроваджується Адміністрацією Держприкордонслужби спільно з Адміністрацією федеральної поліції Федеративної Республіки Німеччина, Державною прикордонною службою при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки та Прикордонною службою Республіки Польща.

Метою проекту є посилення спроможності Держприкордонслужби у боротьбі з нелегальною міграцією та протидії корупції, що сприятиме ефективному впровадженню системи інтегрованого управління кордонами у відповідності з кращими стандартами та практиками Європейського Союзу.  

У вступній промові перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк представив основні результати реалізації проекту, зауваживши, що основним досягненням спільної роботи є встановлення безвізового режиму між ЄС та Україною. Крім того, було зазначено, що не менш важливим у спільній роботі є досягнення консенсусу в питанні створення міжвідомчої робочої групи високого рівня з питань координації інтегрованого управління кордонами, як консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України. Цьому результату передувала значна робота з вивчення міжнародних практик, зокрема Фінляндії, Німеччини, Польщі та Литви, а також процедура обговорення між представниками основних суб’єктів інтегрованого управління кордонами та представниками Делегації ЄС в Україні та європейських місій EUAM і EUBAM.

Керівник першого відділу програм допомоги «Належне управління та демократизація» Представництва ЄС в Україні Мартін Клауке підкреслив стратегічну важливість зазначено проекту та висловив сподівання, що ефективне впровадження проекту позитивно вплине на прискорення процесу інтеграції Держприкордонслужби в європейське правоохоронне поле та підвищить її спроможність у протидії сучасним загрозам на державному кордоні.

У свою чергу, керівник проекту Twinning від держави-члена ЄС Томас Остерот окреслив основні заходи, що відбулись впродовж звітного періоду. Разом з тим, було наголошено, що Компонент 1 проекту «Допомога в моніторингу та оцінці виконання Концепції Інтегрованого управління кордонами та плану її реалізації» є базовим для подальшого впровадження кращих європейських практик в українському прикордонному відомстві і саме від його реалізації залежать наступні.

У ході заходу було представлено практичні результати проекту, фінансовий звіт, обговорено рекомендації щодо реалізації та удосконалення діяльності прикордонного відомства та інтегрованого управління кордонами в цілому.

У свою чергу, постійний радник проекту Twinning Даніель Фаррелл висловив подяку партнерам проекту за злагоджену та скоординовану співпрацю, представив плани на наступний звітний період.

У засіданні взяли участь експерти проекту Twinning для Держприкордонслужби від держав-членів ЄС, представники проекту Twinning для Державної Фіскальної служби України та інші.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла заступник начальника відділу управління проектами Інна Бєлобратова.

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструмента інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Проект «Підтримка Державної прикордонної служби України у подальшому запровадженні принципів інтегрованого управління кордонами, зокрема у сфері перевірки документів та виявлення викрадених автомобілів» охоплює три наступні компоненти:

  • Компонент 1 – допомога у здійсненні моніторингу та оцінювання нової Стратегії інтегрованого управління кордонами та впровадження Плану заходів;
  • Компонент 2 – удосконалення системи прикордонного контролю, включаючи ІТ системи, відповідно до стандартів та практик ЄС;
  • Компонент 3 – наближення національного законодавства та практики у сфері виявлення викрадених автомобілів до стандартів ЄС. 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини