Відбулося п’яте засідання наглядової ради проекту Twinning для Міністерства інфраструктури України

13 грудня 2017 року у приміщенні Міністерства інфраструктури України відбулося п’яте засідання наглядової ради проекту Twinning «Підтримка Міністерства інфраструктури України у створенні умов для впровадження європейської моделі ринку послуг залізничного транспорту в Україні».

Проект впроваджується спільно з Міністерством транспорту Іспанії, Міжнародною та Іберо-американською фундацією для адміністрування та державної політики (FIIAPP), а також Міністерством транспорту і зв`язку Литовської Республіки.

Впровадження проекту передбачає підвищення ефективності державного управління в умовах реформування залізничного транспорту і розвитку конкуренції відповідно до положень законодавства ЄС.

Керівник проекту від Королівства Іспанія  Матільде Фернандез Бальбін висловила подяку представникам ПАТ "Укрзалізниця", Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезбека), а також усім присутнім за співпрацю, що є необхідною передумовою успішної імплементації проекту. Також було підкреслено, що впродовж звітного кварталу було зареєстровано новий законопроект щодо залізничного транспорту. Крім того, розроблено новий план імплементації нових директив Угоди про асоціацію України з ЄС та продовжено роботу над законодавством щодо безпеки на залізничних переїздах.

Впродовж звітного періоду представниками Міністерства інфраструктури України та іншими залученими до впровадження проекту сторонами було піготовлено відеоролик щодо оновлення тарифів за користування інфраструктурою, які є ключовим моментом для розвитку залізничного транспорту в Україні.

Постійний радник проекту від Королівства Іспанія Хосе Антоніо Саміно Наво представив квартальний звіт проекту, окресливши реалізовані заходи за усіма компонентами та визначивши плани на наступний звітний період. Зокрема, було наголошено на ефективності організованих експертних місій до Вінниці, Чернівців та Івано-Франківська, під час яких було здійснено оцінку та розроблено рекомендації для покращення доступу залізничних вокзалів для людей з обмеженою мобільністю.

Партнер проекту Twinning від України Світлана Заболотська підкреслила важливість здійснених заходів у рамках звітного кварталу. Також наголосила на необхідності проведення навчального семінару та тренінгу для працівників ПАТ "Укрзалізниця", з метою поширення та роз’яснення  положень законодавства Європейського Союзу.

Заступник директора Департаменту з комерційної роботи ПАТ "Укрзалізниця" Юрій Чиж запропонував створити Робочу групу з питань забезпечення проведення вищезазначених заходів у рамках реалізації проекту Twinning та наголосив на необхідності об`єднання зусиль для досягнення високих результатів під час реалізації проекту.

Участь у засіданні взяли координатор проектів у сфері транспорту Представництва ЄС в Україні Світлана Дідківська, представники ПАТ «Укрзалізниця» та Укртрансбезпека, Міністерства інфраструктури України та інші заінтересовані сторони.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла завідувач сектору координації Twinning відділу управління проектами Юлія Федина. 

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 "Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning" НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини