Розпочалися Х щорічні Рішельєвські академічні читання

20 вересня 2018 року в м. Одеса розпочалися Х щорічні Рішельєвські академічні читання на тему: «Державна служба України: традиції та інновації».

Захід організований Національним агентством України з питань державної служби, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Національною академією державного управління при Президентові України, Одеським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською обласною радою, Одеською міською радою за участі та сприяння проекту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» та програми «U-LEAD з Європою».

Головною метою заходу є комплексне обговорення результатів реалізації реформи державного управління та державної служби; політичних, соціально-економічних і управлінських викликів, пов’язаних із реформуванням служби в органах місцевого самоврядування, підвищенням спроможності представників цих органів до виконання своїх функцій в умовах децентралізації влади і вироблення пропозицій щодо подальших шляхів формування позитивного іміджу та привабливості державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

Протягом першого дня Рішельєвських академічних читань у приміщенні Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся всеукраїнський семінар за участі регіональних та обласних ЦППК, закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку магістрів в галузі знань «Публічне управління та адміністрування».

З вітальним словом до учасників семінару звернулися Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко, перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир Купрій, менеджер проектів програми «U-LEAD з Європою» Фольке Штампе та голова Офісу Ради Європи в Україні, представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи в Україні Мортен Енберг.

Учасники семінару мали змогу обговорити сучасні тенденції у сфері підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, міжнародний досвід та виклики при аналізі потреб у професійному навчанні, а також національну тренінгову стратегію. Крім того, було вироблено практичні рекомендації для України при аналізі потреб у професійному навчанні держслужбовців та службовців органів місцевого самоврядування, зокрема, при створенні асоціації тренінгових центрів, а також визначено подальші кроки впровадження реформи системи професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Крім того, відбулися воркшоп для представників служб управління персоналом та воркшоп для керівників міжрегіональних управлінь Національного агентства України з питань державної служби.

Участь у заходах взяли представники регіональних та обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку магістрів в галузі знань «Публічне управління та адміністрування» та міжнародних організацій.

Довідково: Рішельєвські академічні читання започатковані розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2009 року № 1765-р з метою системного діалогу влади, науковців та громадськості щодо нагальних питань реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

Метою заходу є обговорення актуальних питань реформування державного управління та державної служби на основі європейських принципів державного управління.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини