Відбулася І Пан’європейська конференція на тему: "Європейський вектор України після Євромайдану"

 

 

 

 

18–19 жовтня 2018 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулася І Пан’європейська конференція в Україні на тему: «Європейський вектор України після Євромайдану». Захід був організований за ініціативи Пан’європейського союзу України та за сприяння Національного агентства України з питань державної служби та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні з метою обговорення сучасного політичного стану Європи, можливостей української зовнішньої політики на континенті, іміджу України та механізмів посилення зв’язків між українською молоддю та молоддю інших європейський країн.

Під час відкриття конференції Президент Пан’європейського союзу України Ігор Жалоба та Голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко наголосили, що проголошений Україною курс на європейську інтеграцію передбачає формування ефективної системи державного управління, що здатна виробляти й реалізовувати цілісну державну політику, спрямовану на суспільний сталий розвиток та адекватне реагування на внутрішні й зовнішні виклики.

З вітальними промовами до учасників конференції звернулися Президент Міжнародного Пан’європейського руху (Франція) Ален Теренуар, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, голова політичної секції Представництва ЄС в Україні Фабіо Делла Піяцца, директор Першого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України Василь Химинець, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш та Президент Пан’європейського руху Австрії Карл фон Габсбург.

Під час трьох панельних дискусій конференції учасники мали змогу розглянути сучасний політичний стан Європи, можливості української зовнішньої політики на континенті, імідж України та механізми культурної дипломатії.

Так, у рамках першої панельної дискусії «Культурна дипломатія та імідж України» директор Інституту світової політики Євген Магда, заступник генерального директора «Українського інституту» Тетяна Філевська та засновниця фундації «Global Ukraine» Віолетта Москалу обговорили перспективи культурної дипломатії України в контексті європейського вектору розвитку, а також стратегічні напрями її модернізації. Крім того, голова Українсько-Австрійської асоціації Альфред Праус презентував усім присутнім можливості культурної дипломатії як шляху побудови мостів між культурами та в транскордонному спілкуванні та управлінні.

Під час другої панельної дискусії «Європа та Україна, що далі?» професор Університету короля Хуана Карлоса, представник Пан’європейського руху Іспанії Карлос Уріарте Санчез, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця, Почесний консул Австрійської Республіки у м. Чернівці Сергій Осачук та Генеральний секретар Пан’європейського руху Австрії Райнгард Клучек зосередили увагу учасників конференції на сучасному стані та перспективах української євроінтеграції. Своєю чергою, Президент Пан’європейського руху Словенії Ларіс Гайзер зазначив, що оскільки Україна знаходиться в центрі міжнародної політики, її прагнення до європейської інтеграції недарма є пріоритетом в зовнішній політиці.

Третя панельна дискусія «Українська молодь та Європа» за участі представника Пан’європейського союзу України Марка Гончарова, старшого проектного менеджера Реформи державного управління Офісу реформ Кабінету Міністрів України Кирила Клименка, волонтера проекту «Будуємо Україну разом» Дмитра Тернового, голови Наукового товариства Факультету права та міжнародних відносин Київського університету ім. Б. Грінченка Олександри Гондюл та директора фундації «DEJURE» Михайла Жернакова стала платформою для активного обговорення проблем та викликів, які постають перед сучасною українською молоддю на шляху її євроінтеграційних прагнень.

Крім того, під час конференції відбулося вручення Європейської премії Європейського товариства Куденгове-Калерґі за участі Президента товариства принца Ніколауса фон Ліхтенштейна та директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла. Цього року Європейську премію буде передано Музею Майдану на знак вшанування пам’яті Небесної Сотні.

До участі у заході були запрошені представники Пан’європейського руху в Австрії, Німеччині, Словенії, Швеції, Представництва Європейського Союзу в Україні, органів державної влади, неурядових організацій, вищих навчальних закладів, експерти міжнародних організацій та проектів.

 

Довідково. Пан’європейський Союз – це громадсько-політичний рух, спрямований на об’єднання всіх європейців в сильній Європі, яка спроможна ефективно просувати свої інтереси та ідеали у світі.

Метою Пан’європейського союзу України є сприяння об’єднанню Європи на принципах субсидіарності, верховенства права, вільної ринкової економіки, права приватної власності, особистої гідності та особистої відповідальності громадян.

Європейське товариство Куденгове-Калерґі створене 1978 року як незалежна неприбуткова організація, метою якої є просування ідеї об’єднання Європи через відзначення видатних осіб та організацій, а також через фінансування проектів, які просувають пан’європейські ідеї. Лауреатами Європейської премії Європейського товариства Куденгове-Калерґі були європейські та світові політики (наприклад, Гельмут Коль, Вайра Віке-Фрейберга, Рональд Рейган, Герман ван Ромпей, Хуан Карлос І).

 

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини