П’ятнадцяте засідання Робочої панелі «Врядування та реформа державного управління» (м. Прага, Чеська Республіка)

7-8 листопада 2018 року у м. Прага (Чеська Республіка) проходило П’ятнадцяте засідання Робочої панелі «Врядування та реформа державного управління» Тематичної платформи 1 «Зміцнення інститутів та забезпечення належного врядування» ініціативи ЄС «Східне Партнерство».

Чергове засідання Робочої панелі було організовано Європейською службою зовнішньої діяльності спільно з Міністерством закордонних справ Чеської Республіки з метою обговорення питань підзвітності у державному управлінні, вдосконалення процедури надання послуг в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» шляхом спрощення адміністративних процедур та раціоналізації державного управління, а також впровадження гендерного підходу та гендерно-орієнтованого бюджетування в умовах реформування державного управління.

З вітальними промовами виступили керівник Сектору EURCA EAST 1 Східного партнерства, регіонального співробітництва та ОБСЄ Європейської служби зовнішньої діяльності Аудроне ПЕРКАУСКІНЕ, начальник Відділу C1 з питань Грузії, Молдови та транскордонного співробітництва Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення Європейської Комісії Матьє БУСКЕ, Міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш ПЕТРИЧЕК та спеціальний представник Східного партнерства у Чеській Республіці Яна СИНДЕЛЬКОВА, які привітали учасників засідання з нагоди його відкриття та наголосили, що заходи, організовані в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство», виступають унікальною можливістю для обміну кращим досвідом в контексті реалізації пріоритетних реформ. Також було підкреслено ефективність співробітництва, спрямованого на досягнення спільної мети, відповідно до принципів міжнародного права й основних цінностей, формування політично нейтральної та підзвітної державної служби.

Під час обговорення питання забезпечення підзвітності органів державного управління перший заступник директора Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Юлія ЛИХАЧ представила досвід та основні результати України щодо впровадження реформи державної служби та оптимізації системи центральних органів виконавчої влади. Крім того, було окреслено пріоритети країни в контексті співробітництва з ініціативою ЄС «Східне партнерство» та поінформовано про заплановані заходи в рамках Робочої панелі.

У ході засідання учасники ознайомилися з досвідом Естонії, Республіки Молдова та кращими практиками Азербайджанської і Чеської Республік щодо надання адміністративних, у тому числі електронних послуг, та функціонування центрів надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна», що сприятиме підвищенню якості та доступності надання державних послуг громадянам. Директор Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Голова Всеукраїнської асоціації Центрів надання адміністративних послуг Наталія ШАМРАЙ представила відповідний досвід України щодо надання адміністративних послуг.

У рамках обговорення питання інтеграції гендерного паритету в політику було розглянуто основні рекомендації та підходи щодо гендерно-орієнтованого формування бюджету у сфері реформування державного управління. У свою чергу, національна консультантка «ООН Жінки» з питань гендерної рівності та реформ на підтримку Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Наталя ЧЕРМОШЕНЦЕВА представила досвід України щодо забезпечення гендерної рівності на державній службі та впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування.

У рамках засідання також було розглянуто основні досягнення реалізації Робочої програми Тематичної платформи № 1 на 2018-2019 роки у відповідності з «20 досягненнями ініціативи ЄС «Східне партнерство» до 2020 року» та визначені пріоритетні напрями діяльності.

Під час другого дня заходу учасники відвідали муніципалітет Градець Кралове, з метою обговорення питання посилення міжвідомчої взаємодії на місцевому, регіональному і національному рівнях в контексті реалізації реформи державного управління.

У засіданні Робочої панелі взяли участь представники країн-членів ініціативи ЄС «Східне партнерство», представники органів державної влади країн-членів ЄС та громадськості.

 

Довідково: з 2011 року Україна, за безпосередньої участі НАДС, бере активну участь у діяльності Робочої панелі «Врядування та реформа державного управління» і постійно відвідує засідання Робочої панелі та заходи, організовані країнами-членами Східного партнерства. Така співпраця сприяє виконанню НАДС поставлених завдань, зокрема забезпеченню формування та реалізації єдиної державної політики у сфері державної служби, у тому числі здійснення функціонального управління державною службою, розроблення заходів щодо підвищення ефективності державної служби тощо.

Діяльність Робочої панелі спрямована на такі напрями:

  • «Державна служба, державні установи та їх функції (управління людськими ресурсами, загальні засади прийняття та проходження державної служби, нормативно-правові акти)»;
  • «Прозорість, електронне урядування та захист даних»;
  • «Децентралізація місцевих / регіональних органів державної влади»;
  • «Ефективне управління технічною допомогою» (з 2012 року Україна – країна-лідер).

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини