Відбувся семінар «Сучасне лідерство та розвиток потенціалу у державному секторі в країнах Східного Партнерства»

13 листопада 2018 року у Національному агентстві України з питань державної служби (НАДС) відбувся семінар «Сучасне лідерство та розвиток потенціалу у державному секторі в країнах Східного Партнерства».

Захід організовано НАДС, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу спільно з Фінським інститутом державного управління (HAUS) та Міністерством фінансів Фінляндської Республіки у рамках проекту «Представницька демократія, відкрите управління та ефективне електронне врядування» ініціативи ЄС «Східне партнерство» (PADOS ІІ) з метою обговорення питань розвитку управлінського потенціалу представників вищого корпусу державної служби та їх лідерських компетентностей, реформування системи управління персоналом у державних органах, а також обміну досвідом щодо професійного розвитку державних службовців.

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся Голова НАДС Костянтин ВАЩЕНКО, який у своїй промові висловив подяку співорганізаторам заходу, відповідальним за впровадження проекту PADOS ІІ, та підкреслив актуальність тематики семінару в контексті реформування державного управління та державної служби.

Генеральний директор Фінського інституту державного управління (HAUS) Аннелі ТЕММЕС у своїй промові зробила короткий огляд проекту PADOS ІІ та презентувала досвід роботи з НАДС, Національною академією державного управління при Президентові України та іншими інституціями країн ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Радник з фінансових питань Міністерства фінансів Фінляндської Республіки Арі Сакарі ХОЛОПАЙНЕН представив фінський досвід формування політики управління персоналом та розвитку людського потенціалу у Фінляндській Республіці, а також концепцію розвитку належного врядування до 2025 року.

Під час обговорення питань професійного розвитку лідерства на державній службі Аннелі ТЕММЕС ознайомила учасників заходу з відповідним досвідом та кращими практиками Фінляндської Республіки. Зокрема, було акцентовано увагу на питаннях розвитку лідерства шляхом організації навчання і професійного розвитку, забезпечення належних умов праці та підтримки новопризначених державних службовців.

Вітчизняний досвід проведення конкурсів на посади державної служби категорії «А» та основні аспекти діяльності Комісії з питань вищого корпусу державної служби представила начальник відділу забезпечення діяльності Комісії з питань вищого корпусу державної служби НАДС Віта КОСТИК.

Віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина БІЛИНСЬКА у своєму виступі розкрила основні підходи до формування компетентностей лідерства в освітніх програмах Національної академії державного управління при Президентові України.

Крім того, заступник директора з наукової та навчальної роботи Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Леся ПРУДИУС представила досвід організації підвищення кваліфікації державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А».

Водночас у рамках обговорення питань розвитку лідерства на державній службі Арі Сакарі ХОЛОПАЙНЕН розглянув основні тенденції та досвід конкурсного відбору вищого корпусу державних службовців, оцінки їх результатів службової діяльності та реалізації програми з розвитку лідерства у державних органах Фінляндської Республіки.

Участь у заході взяли керівники служб управління персоналом центральних органів виконавчої влади, члени Комісії з питань вищого корпусу державної служби, представники НАДС, Національної академії державного управління при Президентові України, вищих навчальних закладів та центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 

Довідково:

Національне агентство України з питань державної служби виступає координатором впровадження проекту «Представницька демократія, відкрите управління та ефективне електронне врядування» (проект PADOS) в Україні.

Загальною метою проекту PADOS є посилення прозорості та відкритості процесів прийняття рішень та державного управління в шести країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство», а також підтримка впровадження демократичних принципів управління. Країнами-бенефіціарами проекту технічної допомоги PADOS є Республіка Вірменія, Азербайджанська Республіка, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.

Проект реалізовується у тісній співпраці фінської та естонської групи експертів і фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндської Республіки. Діяльність проекту PADOS II зосереджена на питаннях сучасного лідерства, розвитку персоналу та посилення кадрового потенціалу у державних лідерів.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини