КУХ Сергій

23-24 листопада 2022 року у м. Брюссель (Королівство Бельгія) відбулося щорічне засідання національних контактних осіб з впровадження інструментів інституціональної розбудови TAIEX та Twinning «Дні інституціональної розбудови – 2022» за сприяння Генерального директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення (далі – Генеральний директорат).

Дні інституціональної розбудови виступають потужною платформою для обміну кращими практиками впровадження та використання інструментів інституціональної розбудови в країнах Європейського інструменту сусідства, здійснення комплексного огляду заходів, реалізованих в рамках згаданих інструментів, а також обговорення ключових пріоритетів країн-партнерів у контексті надання допомоги ЄС.

23 листопада відбувся перший день засідання. Комісар Європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівер Варгеї привітав учасників заходу та подякував за плідну співпрацю та ефективне впровадження інструментів інституціональної розбудови. Крім цього, Олівер Варгеї висловив слова підтримки Україні та сподівання щодо подальшої кооперації на її шляху до членства в ЄС. Також з вітальним словом до учасників заходу звернулася Посол, Голова Постійного представництва Чеської Республіки при ЄС Едіта Хрда, яка наголосила на важливості проведення щорічних зустрічей, що дають змогу здійснювати обмін досвідом у сфері реформування державних інститутів країн Європейського інструменту сусідства відповідно до стандартів ЄС шляхом залучення інструментів технічної допомоги.

В свою чергу, начальник відділу забезпечення діяльності Адміністративного офісу програми Twinning Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Николаєва Яна привітала учасників засідання та висловила подяку європейській стороні за підтримку та ефективне співробітництво. Николаєва Яна зосередила увагу на ключових досягненнях реалізації інструментів інституціональної розбудови TAIEX та Twinning в Україні та наголосила на пріоритетних напрямках подальшої співпраці.

Крім того, було обговорено низку питань, серед яких: підтримка ключових реформ через інституційні інструменти, стратегічний підхід до впровадження інструментів інституціональної розбудови, ключові пріоритети в країнах Східного партнерства та західних Балкан.

Останній день заходу було присвячено обговоренню питань впровадження інструментів інституціональної розбудови ТАІЕХ та Twinning, зокрема важливість інструментів інституціональної розбудови у сприянні реформі державного управління та посиленні адміністративної спроможності та нову багаторічну програму фінансового розвитку TAIEX і Twinning в загальній програмі допомоги ЄС. Також учасники засідання мали змогу обговорити ключові пріоритети та кращі практики країн Південного партнерства відповідно до Європейської політики сусідства.

Учасники заходу ознайомились з практичними аспектами залучення та використання інструментів інституціональної розбудови, що сприятиме посиленню ефективності та результативності впровадження Twinning і ТАІЕХ.

У засіданні «Дні інституціональної розбудови – 2022» взяли участь представники країн-членів ЄС, Національні контактні особи країн-партнерів, представники робочих груп TAIEX та Twinning країн-членів ЄС, бенефеціари TAIEX та Twinning, представники Європейської Комісії, Європейських служб зовнішньої діяльності та делегацій.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу у щорічному засіданні «Дні інституціональної розбудови – 2022» участь у заході взяли начальник відділу забезпечення діяльності Адміністративного офісу програми Twinning Николаєва Яна та головний консультант сектору координації Twinning відділу забезпечення діяльності Адміністративного офісу програми Twinning Гончарук Олена.

Четвер, 17 листопада 2022 13:22

Проведено Форум партнерів 2022

17 листопада 2021 року відбувся Форум партнерів із представниками посольств, проєктів та програм міжнародної технічної допомоги. Головною метою заходу є формування спільного бачення основних завдань та цілей, а також реалізації започаткованих проєктів з метою подальшого вдосконалення державного управління та державної служби.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина у вступному слові наголосила, що НАДС високо цінує підтримку партнерів та сподівається на подальшу плідну та ефективну співпрацю задля розвитку професійної, ефективної, стабільної та політично неупередженої державної служби.

У вітальних промовах  Керівник операційного відділу “Належне врядування та демократизація” Представництва ЄС в Україні Ксав’єр Камю, Спеціальний представник чинного Голови ОБСЄ в Україні, координатор проєктів ОБСЄ в Україні, Посол Генрік Вілладсен, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Стен Ньорлов, Регіональний менеджер програми OECD/SIGMA в Україні, регіональний менеджер ENI EAST Мартінш Крієвінш підкреслили, що подальше співробітництво з НАДС є вкрай важливим, а також наголосили, що спільне бачення цілей та завдань для їх подальшого втілення в життя є одним з ключових моментів успішної співпраці.

Під час першої пленарної сесії конференції Голова НАДС Наталія Алюшина представила цілі та пріоритети діяльності НАДС, зокрема оплати праці на основі класифікації посад, управління людськими ресурсами на державній службі та в органах місцевого самоврядування, посилення спроможності системи професійного навчання, реалізації державної політики європейської інтеграції, принципів недискримінації та ґендерної рівності тощо. Крім того, були презентовані пріоритети подальшої співпраці.

У рамках другої пленарної сесії представники міжнародних проєктів та програм презентували напрацювання в рамках співпраці з НАДС протягом 2021 року та окреслили пріоритети подальшого співробітництва.

У заході взяли участь представники міжнародних організацій, проєктів та програм міжнародної технічної допомоги, міжнародні та вітчизняні експерти, представники НАДС, Вищої школи публічного управління, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

17 жовтня 2022 року в онлайн-режимі відбулася зустріч представників Японського агентства міжнародного співробітництва та Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу щодо можливості співпраці в рамках міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва.

Під час зустрічі були представлені партнери, зокрема, представники Японського агентства міжнародного співробітництва, яке координує офіційну допомогу розвитку та сприяє економічному і соціальному зростанню та міжнародному співробітництву в країнах, що розвиваються.

Зустріч сприяла плідному та партнерському обговоренню перспективних напрямків подальшої співпраці з метою інституціоналізації процесу організації навчання та підвищення кваліфікації державних службовців за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва. 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 року № 1028 «Про затвердження Положення про організацію професійного навчання державних службовців, керівників державних підприємств, установ, організацій за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва» Національне агентство України з питань державної службикоординує організацію професійного навчання державних службовців, керівників державних підприємств, установ, організацій за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародної співпраці.