КУХ Сергій

16 травня 2023 року у режимі онлайн відбулося четверте засідання Наглядового комітету проєкту Twinning «Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, захисту прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва відповідно до норм і стандартів ЄС» (далі – Проєкт), бенефіціаром якого виступає Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба). 

Метою Проєкту є сприяння усуненню недоліків у сфері державного нагляду (контролю) за дотриманням заходів безпеки та розповсюдження ГМО у відкритих системах, захисту прав на сорти рослин та виробництва насіння та розсади.

Проєкт впроваджується спільно з органами у сфері фітосанітарії Польщі, Латвії та Нідерландів. 

З вітальним словом до учасників засідання звернувся постійний радник Проєкту Модріс Фрікманіс, який привітав учасників зустрічі та представив порядок денний. 

У свою чергу, до учасників зі вступним словом звернулася керівниця Проєкту від країни-бенефіціара Ольга Шевченко, яка висловила слова вдячності партнерам за їх високу діяльність та плідну співпрацю на всіх етапах реалізації Проєкту. 

Під час заходу постійний радник Проєкту Модріс Фрікманіс здійснив огляд пріоритетних напрямів діяльності, а також представив результати реалізованих заходів за звітний період в рамках трьох компонентів. Зокрема, Модріс Фрікманіс представив результати навчального візиту представників Держпродспоживслужби до Латвії, наголосивши на початку аналізу системи лабораторій в Україні. 

У свою чергу, менеджер Проєкту Леа Грайслер представила квартальний фінансовий звіт та інформацію про комунікаційну діяльність в межах Проєкту.

Також зі словом звернулася керівниця Проєкту від країни-члена ЄС Крістіне Ломакіна, яка висловила подяку постійному раднику за координацію та наголосила на важливості реалізації Проєкту.

У ході засідання експертами та партнерами Проєкту було обговорено та схвалено квартальний звіт № 5 та робочий план на наступний звітний період.

У заході взяли участь експерти Проєкту від країн-членів Європейського Союзу, представники Представництва ЄС в Україні та Держпродспоживслужби.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла завідувач сектору координації Twinning відділу забезпечення діяльності Адміністративного офісу програми Twinning Олена Гончарук.  

 

 Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проєктів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

 

Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина під час науково-практичної конференції «Європейські орієнтири публічного управління». Захід завершив  інформаційно-просвітницький формат Тижня Європи, ініційований НАДС, спільно з Вищою школою публічного управління та Центром адаптації державної служби до стандартів ЄС. Згадана ініціатива дозволила створити комунікаційний майданчик для обговорення аспектів посилення інституційної спроможності публічної влади у контексті отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС.

«Ми усвідомлюємо, що статус кандидата на членство в ЄС є поштовхом для запровадження нових стандартів європейського управління. І саме тому важливо, щоб наша робота ґрунтувалась на глибокому аналізі даних, ефективних консультаціях та діалозі з усіма зацікавленими стейкхолдерами», - зауважила Наталія Алюшина.

За її словами, публічні службовці у складний час виявили відданість державі і професійність. В умовах збройної агресії вони продовжують проєвропейські реформи, опрацьовують євроінтеграційні закони, створюють умови для відновлення країни.

На думку Голови Агентства, важливо говорити про посилення інституційної спроможності публічної влади у сфері європейської інтеграції.

«НАДС робить все, аби сучасна система професійного навчання публічних службовців була відкритою до ідей, технологій та інновацій. Вища школа публічного управління, як підвідомчий освітній заклад НАДС, об’єднує експертну мережу фахівців з питань євроінтеграції.  Це дозволяє будувати своєрідний коворкінг ділових і дружніх партнерських стосунків», - розповіла Наталія Алюшина.

Окремо Наталія Алюшина відзначила важливість співпраці з міжнародними партнерами на шляху розбудови системи професійного навчання. За її словами, співпраця НАДС із проектами Офісу Ради Європи в Україні, USAID, TAIEX, МАТРА, EU4PAR, SURGe, ООН Жінки в Україні та іншими збагатила систему професійного навчання новими ідеями, поглядами і практичними речами.

«Налагоджуємо партнерство з міжнародно визнаними освітніми установами: Національною школою державного управління імені Леха Качинського (KSAP), Фінським інститутом державного управління (HAUS), Регіональною школою державного управління (ReSPA), Гаазькою академією місцевого управління, Французьким національним інститутом публічної служби», - зауважила Голова НАДС.

Додамо, що конференція проводилася з метою інтеграції зусиль у пошуку дієвих підходів до розв’язання актуальних теоретичних, методологічних та практичних викликів, пов’язаних з формуванням та функціонуванням ефективної системи публічного управління відповідно до принципів державного управління SIGMA. За результатами планується видання колективної монографії «Європейські орієнтири публічного управління».

До конференції доєдналися Національна комісія зі стандартів державної мови, Західноукраїнський національний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний університет «Чернігівська політехніка», Національний технічний університет України «КПІ», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний лісотехнічний університет, Профспілка працівників державних установ України.

 

 

 

 

07 березня 2023 року відбулося засідання Робочої групи з питань координації впровадження інструментів інституціональної розбудови Twinning і ТАІЕХ в Україні.

У своїй вітальній промові Голова Національного агентства України з питань державної служби (далі – НАДС) Наталія Алюшина привітала усіх присутніх та зазначила, що реалізація інструментів інституціональної розбудови Twinning і ТАІЕХ в Україні є запорукою ефективного впровадження стратегічних реформ та адаптації українського законодавства до норм та стандартів Європейського Союзу.

В свою чергу, керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Фредерік Кьоне висловив подяку за ефективне співробітництво в рамках реалізації інструментів Twinning і ТАІЕХ, акцентувавши увагу на основних досягненнях впродовж 2022 року. 

Зі свого боку, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець представила основні результати опрацювання проєктних пропозицій Twinning, отриманих від органів державної влади в рамках програмування у 2022 році.

Координатор проєктів Twinning Представництва Європейського Союзу в Україні Вікторія Бріч, в свою чергу, висловила пропозиції щодо перегляду Робочого плану проєктів Twinning з огляду на втрату актуальності окремих проєктів.

Крім того, головний консультант сектору координації Twinning відділу забезпечення діяльності Адміністративного офісу програми Twinning Олена Гончарук представила Робочий план проєктів Twinning в Україні, який включає 76 проєктів (57 проєктів завершено, 3 перебувають на стадії реалізації, 16 проєктів – на стадії підготовки детального технічного завдання Twinning Fiche).

У рамках засідання координатор проєктів TAIEX Представництва Європейського Союзу в Україні Анна Страшук та начальник відділу забезпечення діяльності  Адміністративного офісу програми Twinning Яна Николаєва обговорили План залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках інструменту інституціональної розбудови TAIEX на 2023 рік. Також були окреслені результати залучення технічної допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX за 2022 рік.

У засіданні взяли участь представники Представництва ЄС в Україні, Офісу Президента України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства економіки України, НАДС та Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

 

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проєктів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2020 р. № 813 «Про затвердження Порядку підготовки, схвалення та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX»,  координацію реалізації інструменту інституціональної розбудови TAIEX в Україні здійснює Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

 

 

 

Ми здобули кандидатство. Цього року час для рішення про початок переговорів щодо членства.

Саме з Україною величний проект мирної, вільної та об’єднаної Європи стане довершеним.

Ми разом у боротьбі, а отже, будемо разом і в перемозі. Хай живе Європа! Хай живе свобода! 

П'ятниця, 24 лютого 2023 06:51

Рік незламності!

"...Це був рік стійкості. Рік небайдужості. Рік мужності. Рік болю. Рік надії. Рік витримки. Рік єдності.
Рік незламності. Лютий рік незламності.
Його головний підсумок – ми вистояли. Ми не зазнали поразки. І зробимо все, щоб цього року здобути перемогу!
Слава Україні!"
 
Президент України Володимира Зеленського

22 лютого 2023 року в онлайн-режимі відбулося засідання з нагоди закриття проєкту Twinning для Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ) «Підтримка Антимонопольного комітету України у подальшому наближенні законодавчих, процедурних та правозастосовчих практик до стандартів ЄС у сфері практик антимонопольного контролю» (далі – Проєкт).

Проєкт впроваджувався АМКУ спільно з органами у сфері антимонопольного регулювання консорціуму держав-членів Європейського Союзу у складі Литви, Румунії та Німеччини.

Метою Проєкту було підвищення ефективності, прозорості та узгодженості антимонопольної політики України шляхом наближення національного антимонопольного законодавства до законодавства держав-членів Європейського Союзу відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У вітальній промові керівник Проєкту від країни-бенефіціару Ольга Піщанська висловила подяку європейській стороні за ефективне співробітництво в рамках реалізації Проєкту. Разом з тим, керівник Проєкту зазначила щодо ґрунтовної підготовки проєкту Закону № 5431, який наразі розглядається в другому читанні. У своєму виступі Ольга Піщанська підкреслила важливу складову реалізації Проєкту, а саме посилення командотворення серед працівників АМКУ та обмін досвідом в розрізі організації навчальних лекцій щодо впровадження європейського законодавства для студентів університетів. «Проєкт став вагомим внеском та послідовним продовженням антимонопольної реформи в Україні», – зазначила керівник Проєкту.

У свою чергу, представник Представництва ЄС в Україні Панайотіс Стамуліс висловив слова підтримки та подяки партнерам Проєкту, зокрема наголосивши на успішності результатів Проєкту завдяки плідній співпраці впродовж його реалізації.

Разом з тим, заступник міністра економіки України Надія Бігун подякувала іноземним партнерам та представникам АМКУ за можливість ефективно співпрацювати в рамках реалізації антимонопольної політики. Надія Бігун також зауважила, що обмін провідним досвідом між партнерами Проєкту сприятиме подальшій відбудові економіки України шляхом впровадження європейських стандартів та розвитку ринків.

Голова Комітету ВРУ з питань бюджету Роксолана Підласа у своєму виступі підкреслила стратегічну важливість зазначеного Проєкту та наголосила, що попри необхідність реалізації ряду пріоритетних заходів та впровадження рекомендацій щодо подальших кроків, розроблених у ході реалізації Проєкту, законопроєкт № 5431 визначається важливим для реалізації антимонопольної реформи.

Крім того, Постійний радник Проєкту Шарунас Паярскас висловив подяку партнерам Проєкту за високу професійність та скоординоване співробітництво, спрямоване на досягнення обов’язкових результатів Проєкту.

З промовами також виступили керівник Проєкту від країни-партнера Шарунас Кесераускас, співкерівники Проєкту від країн-партнерів Конрад Ост та Космін Белакуренку, а також керівники компонентів Проєкту від АМКУ.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла консультант сектору координації Twinning відділу забезпечення діяльності Адміністративного офісу програми Twinning Олена Гончарук.

 Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проєктів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

21 лютого 2023 року в онлайн-режимі відбулося дванадцяте засідання Керівного комітету проєкту Twinning для Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ) «Підтримка Антимонопольного комітету України у подальшому наближенні законодавчих, процедурних та правозастосовчих практик до стандартів ЄС у сфері практик антимонопольного контролю» (далі – Проєкт), який впроваджується спільно з органами у сфері антимонопольного регулювання консорціуму держав-членів Європейського Союзу у складі Литви, Румунії та Німеччини.

Мета Проєкту – підвищення ефективності, прозорості та узгодженості антимонопольної політики України шляхом наближення національного антимонопольного законодавства до законодавства держав-членів Європейського Союзу відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся керівник Проєкту від країни-партнера Шарунас Кесераускас, який привітав усіх та представив порядок денний.

У свою чергу, керівник Проєкту від країни-бенефіціару Ольга Піщанська привітала учасників засідання та висловила подяку партнерам за ефективне співробітництво впродовж реалізації Проєкту. Ольга Піщанська зосередила увагу на ключових досягненнях за останній звітний період, зокрема наголосила на результативних показниках в рамках законопроєкту № 5431.

Зі свого боку, Постійний радник Проєкту Шарунас Паярскас представив практичні результати, які були досягнуті за період реалізації Проєкту. Зокрема, імплементація Проєкту, тривалістю близько 787 робочих днів, включала залучення щонайменше 65 експертів: 28 – з Німеччини, 23 – з Румунії та 14 – з Литви. В рамках Проєкту було проведено 16 тренінгів у сфері антимонопольної політики (спільно з програмою USAID-FTC), 6 тренінгів щодо методів кількісного економічного аналізу, 4 тренінги з економічних питань та надано 35 консультацій з питань, що стосуються розслідувань, судових справ та маркетингових досліджень. Також партнерами Проєкту спільно з програмою USAID-FTC було забезпечено проведення 9 лекцій для студентів університетів. Шарунас Паярскас безпосередньо окреслив основні досягнення відповідно до законодавчих змін, а саме представив 2 етапи підготовки та впровадження проєкту Закону № 5431 та відповідних підзаконних актів.

Крім того, керівник Компоненту № 1 Ольга Нечитайло подякувала зі свого боку за плідну співпрацю та наголосила на важливості подальшої роботи в рамках згаданого законопроєкту.

Учасники зустрічі висловили слова подяки та підтримки у реалізації Проєкту, акцентуючи увагу на основних досягненнях та подальших діях з боку АМКУ.

У засіданні взяли участь експерти Проєкту, представники Представництва Європейського Союзу в Україні та АМКУ.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяли начальник відділу управління проєктами Анатолій Сопілка та головний консультант сектору координації Twinning відділу забезпечення діяльності Адміністративного офісу програми Twinning Олена Гончарук.

 Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проєктів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

10 лютого 2023 року в онлайн-режимі відбулося п’яте засідання Керівного комітету проєкту Twinning для Міністерства економіки України «Посилення інституційної спроможності Міністерства економіки України в галузі національної інфраструктури якості» (далі – Проєкт), який впроваджується спільно з органами стандартизації та сертифікації Чеської та Латвійської Республік.

Метою Проєкту Twinning є поліпшення бізнес-клімату, конкурентоспроможності, інновацій та інтеграції України до внутрішнього ринку Європейського Союзу шляхом вдосконалення її національної інфраструктури якості.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся постійний радник Проєкту країни-партнера Пітер Кішка, який привітав усіх учасників та представив порядок денний.

В свою чергу, керівник Проєкту від Чеської Республіки, Президент Чеського бюро стандартів, метрології та випробувань Мирослав Шлупек привітав учасників засідання та висловив подяку представникам Міністерства економіки України за ефективне співробітництво. 

Разом з тим, керівниця операційного відділу «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва Європейського Союзу в Україні Хлоя Алліо звернулась до присутніх зі словами підтримки та наголосила на важливості подальшої співпраці в рамках Проєкту.

У вітальній частині представниця Міністерства економіки України Тетяна Мельниченко наголосила на важливості здійснених заходів у рамках звітного кварталу та подякувала експертам за надану підтримку у впровадженні Проєкту Twinning, що сприятиме посиленню інституційної спроможності Міністерства економіки України у розробці політики у сфері національної інфраструктури якості.

Крім того, Олександр Паньков, постійний радник Проєкту країни-бенефіціара, директор Департаменту технічного регулювання та інноваційної політики Міністерства економіки України висловив подяку представникам країн-партнерів у сприянні реалізації Проєкту та наданні відповідної методично-консультативної допомоги. 

Постійний радник Проєкту Пітер Кішка представив квартальний звіт, окресливши реалізовані заходи за компонентами та визначивши плани на наступний звітний період. Зокрема, в рамках звітного періоду було проведено 5 вебінарів та надано онлайн консультації щодо регулювання Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2019/1020 від 20 червня 2019 року про ринковий нагляд та відповідність продуктів. У свою чергу, Лінда Рінкуле, керівник Компоненту IV:«Складання схеми функціональної організації процедур і стратегій нагляду за ринком та захисту прав споживачів, а також інституційне посилення Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України щодо процесів управління», у своєму виступі представила основні результати та напрямки подальшої роботи.

Участь у засіданні взяли експерти Проєкту, представники Представництва Європейського Союзу в Україні, Міністерства економіки України та інші заінтересовані сторони.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяли начальник відділу управління проєктами Анатолій Сопілка та головний консультант сектору координації Twinning відділу забезпечення діяльності Адміністративного офісу програми Twinning Олена Гончарук.

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проєктів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

03 лютого 2023 року у Києві відбувся двадцять четвертий саміт України та Європейського Союзу.

Участь у заході взяли Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, а також Президент Європейської Ради Шарль Мішель, Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, Віце-президент Єврокомісії — Високий представник із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель, виконавчий віце президент з питань Європи Маргрете Вестагер, комісар у справах добросусідства та розширення ЄС Олівер Варгеї та інші.
Вітаючи представників ЄС в Україні, Глава держави подякував за те, що європейська команда знайшла можливість прибути до Києва в такому форматі попри повномасштабну агресію Росії. Президент подякував за підтримку, яку Європейський Союз надає Україні впродовж останнього року.
У свою чергу, Глава Уряду України підкреслив, що співпраця з ЄС та міжнародними фінансовими організаціям — важливий індикатор правильного вектору руху нашої держави.
Ключовими темами обговорення під час саміту Україна-ЄС були формула миру Президента Володимира Зеленського та шляхи її реалізації, поєднання дипломатичних зусиль для залучення широкої міжнародної підтримки для надання Україні гарантій безпеки.
За словами Президента Європейської ради Шарля Мішеля, нині дуже важлива фінансова, військова, гуманітарна підтримка України, заохочення держав ЄС до активізації їхніх операційних можливостей, а також санкційна політика проти Росії. Він також наголосив на важливості притягнення до відповідальності винних у злочинах, скоєних проти України та українців під час цієї війни.
Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн також позитивно відзначила прогрес, якого досягла Україна у виконанні семи рекомендацій Єврокомісії, та висловила сподівання на подальший швидкий рух уперед.
За результатами 24-го Саміту Україна-ЄС, Україна та ЄС підписали Спільну заяву. Цей документ фіксує подальші напрями співпраці, окреслює зобовʼязання та сфери спільної роботи.

01 лютого 2023 року відбулася зустріч представників Посольства Японії в Україні, Японського агентства міжнародного співробітництва, Національного агентства України з питань державної служби та Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу щодо співпраці в рамках професійного навчання державних службовців за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва.

Під час зустрічі сторонами було визначено напрями співпраці, спрямовані на підвищення рівня кваліфікації державних службовців за різними сферами діяльності, зокрема щодо впровадження та використання HR-інструментів, діджиталізації державного управління та оплати праці на основі класифікації посад.

Також учасники зустрічі обговорили перспективи та можливості співробітництва щодо навчання державних службовців у довгостроковій перспективі. У контексті майбутньої співпраці та реформування державного управління японська сторона висловила зацікавленість у наданні допомоги з огляду на свій досвід із застосування кращих практик у сфері державної служби та поширення інноваційних підходів до розвитку публічного сектору.

В свою чергу, представники Японського агентства міжнародного співробітництва презентували досвід та перспективи залучення допомоги в межах короткострокових та довгострокових програм, яка сприятиме економічному і соціальному зростанню країни.

Зустріч сприяла плідному та партнерському обговоренню перспектив подальшої співпраці з метою інституціоналізації процесу організації навчання та підвищення кваліфікації державних службовців за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва.

Довідково: Відповідальною установою за організацію професійного навчання визначено Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу. Центр має значний досвід співпраці з інституціями країн-членів Європейського Союзу, міжнародними організаціями, програмами та проєктами міжнародної технічної допомоги та є координатором інструментів інституціональної розбудови Twinning і TAIEX в Україні.

Сторінка 1 з 13

Підписатися на новини