ДЕВ’ЯТА ЩОРІЧНА РЕГІОНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ ІНСТИТУЦІЙНОЇ РОЗБУДОВИ

12 – 13 листопада 2015 року у Національному агентстві України з питань державної служби (далі – Нацдержслужба) завершилась Дев’ята щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови (далі – Конференція). Захід організовано за підтримки Робочої групи «Реформування державного управління» тематичної платформи № 1 «Демократія, належне врядування та стабільність» у рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство» спільно із Нацдержслужбою та Адміністративним офісом програми Twinning.

Метою цьогорічного заходу стало ознайомлення із питаннями комплексної реформи і нових процедур впровадження інструментів інституційної розбудови Twinning, TAIEX та програми SIGMA, обговорення щодо проведення реформ у сфері державної служби, а також представлення досягнень їх використання у країнах-учасниках ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Зі вступними промовами виступили Голова Нацдержслужби Костянтин Ващенко, керівник Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Ігор Жовква, заступник Міністра Кабінету Міністрів України Володимир Федорчук, Президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк та керівник першого відділу програм допомоги «Належне управління та демократизація» Представництва Європейського Союзу в Україні Александру Албу.

У вітальному слові Голова Нацдержслужби привітав учасників з нагоди відкриття Конференції і наголосив на необхідності та важливості подальшої тісної співпраці із країнами ініціативи ЄС «Східне партнерство», а також країнами-членів ЄС у подальшому ефективному використанні та впровадженні інструментів інституційної розбудови Twinning, TAIEX та програми SIGMA.

Під час першого дня Конференції планується обговорення питання впровадження інструментів інституційної розбудови Twinning і TAIEX та програми SIGMA у країнах Європейської політики сусідства, зокрема буде представлено досвід Вірменії, Молдови і Польщі, а також Грузії. Крім того, представники органів державної влади України презентують досвід впровадження інструментів інституційної розбудови та основні здобутки і майбутні перспективи.

Під час другого дня конференції обговорено питання реформування державного управління. Крім того, було презентовано сучасні підходи до здійснення реформування державного управління та державної служби в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство», а також представлено досвід країн-членів ЄС у цій сфері.

У конференції взяли участь представники Європейської Комісії, посольств країн-членів ЄС та країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», Представництва Європейського Союзу в Україні, органів державної влади країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» та України, керівники і постійні радники проектів Twinning, іноземні експерти, науковці та громадськість.

 Довідково: щорічні конференції з питань інституційної розбудови, які були ініційовані у 2007 році Національним агентством України з питань державної служби/ Адміністративним офісом програми Twinning в Україні, стали традиційною формою професійного обговорення ключових аспектів інституційних реформ у країнах-учасницях Європейської ініціативи «Східне партнерство». Конференція об’єднує експертів та державних службовців Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України.

Матеріали Дев’ятої щорічної регіональної конференції з питань інституційної розбудови

Актуально? Розкажіть друзям!