Адаптація українського законодавства до законодавства ЄС має пришвидшитись, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Євроінтеграція на сьогодні є питанням політичної відповідальності в Парламенті, Уряді, кожному міністерстві та відомстві. Виконання Угоди в 2018 році потребує активізації зусиль, консолідованої позиції та системної парламентсько-урядової співпраці», - заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час презентації Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2017 році.

Віце-прем’єр-міністр нагадала, що на основі урядового Плану заходів сформовано урядово-парламентську дорожню карту пріоритетних законопроектів у сфері європейської інтеграції, які протягом 2018 року мають бути розглянуті та ухвалені Верховною Радою. Дорожня карта включає законопроекти, які вже перебувають на розгляді Верховної Ради (понад 50 законопроектів), а також ті, що розробляються і мають бути внесені на розгляд у 2018 році. «На нас чекає один із найбільш важливих етапів європейської інтеграції. У минулому році завдяки співпраці з Парламентом ухвалено 23 основні євроінтеграційні закони, проте в окремих сферах залишаються значні відставання. Адаптація українського законодавства до законодавства ЄС має пришвидшитись. Системна парламентсько-урядова співпраця повинна стати основою для об’єднання зусиль з реформування країни», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко під час дискусії наголосила на необхідності призначення  голови парламентського комітету з євроінтеграції. «Кадрові квоти, які не можуть поділити між собою, не мають впливати на роботу такого важливого комітету. Вимагаю призначити голову комітету ВРУ», - зазначила вона.

«Звичайно – це ганьба, що Парламент лише на 30% виконав свою частину роботи з імплементації положень Угоди. Але більше 80% законів з імплементації Угоди про асоціацію, що приходять до Парламенту, подаються не від Уряду. Їх  пишуть навіть не депутати,  а громадські об’єднання, які, іноді, складається таке враження, спеціально пишуть їх так, аби отримати грант. Іноді ці закони потрібно переписувати разів по 15, наскільки вони бувають не досконалі», - додала нардеп.

Говорячи про кадровий потенціал Уряду та Парламенту, Ірина Геращенко зазначила, що налаштована досить критично. «Дуже багато хто хоче бути причетними до успіхів, але дуже мало хто хоче працювати. Коли потрібно працювати, то ми бачимо багато критиків. У владі лишилися «євродинозаври». Тому я закликаю всіх єврооптимістів більше працювати разом»,-  підкреслила Ірина Геращенко. Вона  також закликала представників  громадянського суспільства та молоді з якісною освітою долучатися до роботи у владі та євроінтеграційних процесів.

Ірина Геращенко зазначила, що комунікація між Урядом та Парламентом має  інтенсифікуватися та запропонувала поліпшити якість експертизи «євроінтеграційних» законопроектів, що приходять до ВРУ.

Нагадаємо, за даними Звіту про виконання Угоди про асоціацію у 2017 році, презентованому сьогодні, Верховна Рада виконала 30% євроінтеграційних зобов`язань, передбачених Угодою в 2017 році, центральні органи виконавчої влади – 42% та інші органи виконавчої влади – 50%.

Зі Звітом про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2017 році можна ознайомитися за посиланням.

ДЖЕРЕЛО

Актуально? Розкажіть друзям!