Super User

Саміт Європейського Союзу затвердив кандидатуру Урсули фон дер Ляйєн для призначення на посаду президента Європейської комісії на другий п'ятирічний термін.

Остаточно Урсулу фон дер Ляєн буде затверджено на посаді у разі позитивного голосування в Європейському парламенті, яке відбудеться 18 липня.

У свою чергу, Президентом Європейської ради стане Антоніу Кошта.

Крім того, Керівницею дипломатичної служби ЄС, тобто Високим представником ЄС із безпеки та зовнішньої політики стане Кая Каллас, нині прем'єр Естонії. Це перше в історії ЄС призначення на цю посаду кандидата зі Східної Європи.

Також очікується, що Президентом Європарламенту на новий термін буде обрано Роберту Метсолу, однак, це рішення залишається за Європарламентом.

Обговорення розподілу посад відбулося на робочій вечері під час засідання Європейської ради (саміту ЄС). Після нетривалої дискусії лідери офіційно схвалили призначення топ-посадовців, кандидатури яких раніше узгодили на робочому рівні.

 

 

 

 

 

 

Саміт Європейського Союзу затвердив кандидатуру Урсули фон дер Ляйєн для призначення на посаду президента Європейської комісії на другий п'ятирічний термін.

Остаточно Урсулу фон дер Ляєн буде затверджено на посаді у разі позитивного голосування в Європейському парламенті, яке відбудеться 18 липня.

У свою чергу, Президентом Європейської ради стане Антоніу Кошта.

Крім того, Керівницею дипломатичної служби ЄС, тобто Високим представником ЄС із безпеки та зовнішньої політики стане Кая Каллас, нині прем'єр Естонії. Це перше в історії ЄС призначення на цю посаду кандидата зі Східної Європи.

Також очікується, що Президентом Європарламенту на новий термін буде обрано Роберту Метсолу, однак, це рішення залишається за Європарламентом.

Обговорення розподілу посад відбулося на робочій вечері під час засідання Європейської ради (саміту ЄС). Після нетривалої дискусії лідери офіційно схвалили призначення топ-посадовців, кандидатури яких раніше узгодили на робочому рівні.

У Люксембурзі відбулась перша Міжурядова Конференція між Україною та ЄС, що ознаменувала початок фактичних перемовин про членство України в Європейському Союзі.

Перша міжурядова конференція – це початок офіційних переговорів між країною-кандидатом та урядами країн-членів ЄС для обговорення та узгодження положень майбутнього договору про вступ країни-кандидата до Євросоюзу.

Українську делегацію очолила Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, а від українського уряду до учасників звернувся Прем’єр-міністр Денис Шмигаль через відеозв’язок.

У своїй промові, Прем’єр-міністр України наголосив на історичному значенні цього кроку для України та ЄС, підкресливши готовність країни до реформ і впровадження європейських стандартів.

В свою чергу, Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина у своїй вступній заяві підкреслила, що початок переговорів щодо вступу України до ЄС є історичним моментом для українського народу, який відзначається як стратегічний крок у напрямку підвищення ефективності та конкурентоспроможності країни на міжнародній арені.

"Україна розглядає процес приєднання до ЄС як інструмент для трансформації та адаптації до стандартів, що вимагаються від усіх членів ЄС," – зазначила вона. "Це також крок у напрямку зміцнення демократії, правової державності та гарантування прав людини в Україні. Ми готові адаптувати законодавство ЄС і створити ефективні адміністративні та судові механізми для його повного впровадження."

Цей етап відкриває нові можливості для України, що має намір продовжувати реформи на шляху до європейської інтеграції, спираючись на підтримку та партнерство з ЄС.

 

Детальніше тут: https://eu-ua.kmu.gov.ua/en/news/ukrayina-ofitsijno-rozpochala-peremovyny-pro-vstup-z-yes/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0YL4ie3cVokDdDiwDkNYubUzXAv5PL7ObkLGwPsRyuWeM-zq83oPAEzeo_aem_adffrTlTVktedYlQbnsJxw

Якщо ви активні й амбітні, молоді та креативні, цікавитеся питаннями функціонування державного управління, якщо маєте ідеї і пропозиції для удосконалення державної політики у різних сферах, а в майбутньому – плануєте стати публічними службовцями, – запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт серед молоді!

Конкурс проводиться Національним агентством України з питань державної служби, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу за сприяння та підтримки ООН Жінки в Україні, Фонду Ганса Зайделя в Україні, Проєкту DECIDE, Проекту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), Програми розвитку ООН в Україні, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Спілка молодих державних службовців України».

Конкурсні роботи приймаються у номінаціях:

  • Рівні права і можливості жінок і чоловіків
  • Політична освіта та політична культура
  • Відбудова та відновлення системи освіти в умовах воєнного стану
  • Публічна служба моєї мрії
  • Відновлення України на цінностях прав людини
  • Інструменти ефективності в державних установах
  • Молодь у системі публічного управління: новітні підходи та перспективи

Для участі у Конкурсі необхідно до 30 вересня 2024 року подати заявку, оформлену за встановленим зразком, та конкурсну роботу на електронну адресу: konkurs@center.gov.ua.

Детальнішу інформацію можна знайти на офіційному вебсайті Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді (http://vseukrainskyi-konkurs2020.mozello.com).

17 квітня 2024 року у гібридному форматі відбулося засідання з відбору проектних пропозицій від країн-членів Європейського Союзу, які виявили бажання стати партнерами Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (далі - Адміністрація судноплавства) у реалізації проекту Twinning «Інституційна підтримка Державної служби морського та річкового транспорту України у впровадженні законодавства ЄС, норм та стандартів з питань безпеки судноплавства».

Метою проекту Twinning є забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України у сфері контролю державного порту, державного прапора та прибережної зони, морської освіти та охорони людського життя на морі.

Зі вступним словом до учасників звернулась Тііна Хаккарі, асистент з питань фінансів та контрактів Представництва Європейського Союзу в Україні, яка привітала учасників зустрічі та представила порядок денний.

В свою чергу, потенційні партнери від консорціуму країн у складі Іспанії, Німеччини та Польщі представили досвід функціонування морського та річкового транспорту в країнах, які вони представляють, та винесли на розгляд оціночного комітету пропозиції щодо майбутньої співпраці в рамках зазначеного проекту Twinning. Крім того, потенційний керівник проекту представив команду, окресливши досвід кожного з її членів. 

Разом з тим, потенційні партнери від консорціуму країн у складі Латвії, Литви та Естонії висловили свою підтримку Україні та презентували досвід у сфері регулювання та управління водного транспорту, акцентуючи увагу на інституціях, які регулюють питання у відповідній сфері. Водночас, представники країн зазначили про значний потенціал членів команди, представивши їх основні досягнення.

Крім того, представники країни-члена Європейського Союзу Італії, як потенційні партнери, наголосили на важливості партнерства з Україною в рамках проекту Twinning та винесли на розгляд пропозиції щодо можливої співпраці. Потенційним керівником проекту також були представлені члени команди, які мають значний досвід роботи у сфері регулювання морського та річкового транспорту та надання експертної підтримки в рамках інструментів Twinning i TAIEX.

У засіданні взяли участь потенційні керівники та постійні радники проекту від згаданих країн, представники Адміністрації судноплавства, Представництва Європейського Союзу в Україні та інші заінтересовані сторони.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла начальник відділу управління проектами Олена Гончарук.

Довідково: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу. 



Метою зустрічі було обговорення результатів Аналітичного дослідження з наданням висновків та рекомендацій органам державної влади, спрямованого на вдосконалення процедур прийняття рішень у сфері формування державної політики у законодавчій та виконавчій владі, проведеного у рамках виконання заходів, передбачених пунктом 2.2.4.1.1 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (далі – аналітичне дослідження).

Директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець привітала всіх присутніх, подякувавши та відзначивши важливість співпраці з Центром з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS), та презентувала результати аналітичного дослідження.

У ході зустрічі учасники обговорили окремі питання виконання аналітичного дослідження та підготовки висновків та рекомендацій, зокрема експертами CIDS підкреслено важливість дотримання принципів доброчесності під час прийняття рішень щодо формування державної політики, а також врахування практики європейських країн щодо залучення консультаційних та аналітичних компаній для отримання незалежної оцінки стану справ у певній сфері державної політики тощо.

«Дане аналітичне дослідження може стати гарною базою для подальшої роботи у напрямі удосконалення процедур прийняття рішень в Україні», – зазначив Damir Ahmetovic, експерт CIDS.

Зустріч проведено в рамках громадського та експертного обговорення висновків та рекомендацій за результатами аналітичного дослідження, передбаченого пунктом 2.2.4.1.2 Державної антикорупційної програми на 2023 — 2025 роки.

Аналітичне дослідження з наданням висновків та рекомендацій органам державної влади, спрямоване на вдосконалення процедур прийняття рішень у сфері формування державної політики у законодавчій та виконавчій владі, проведено Національним агентством України з питань державної служби та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу на виконання заходу 2.2.4.1.1 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2023 року № 220.

Пропозиції та коментарі прохання надсилати на офіційну електронну пошту Центру з поміткою "Аналітичне дослідження": center@center.gov.ua. 

Метою JDS є підтримка розвитку людських ресурсів у країнах, які отримують японську грантову допомогу шляхом навчання здібних молодих державних службовців. Починаючи з 2000 року, на навчання до Японії було направлено понад 6 000 студентів (стипендіатів) з 22 країн світу.

Орієнтовний напрям навчання: удосконалення адміністративних функцій (покращення спроможності державного управління; розбудова потенціалу для економічного планування / політики)

Вимоги до потенційних стипендіатів:

  • вік: від 22 до 39;
  • повинні бути державними службовцями та мати 2 або більше років досвіду роботи в організаціях, від яких планують подаватися на стипендію;
  • диплом бакалавра, отриманий в університетах, акредитованих Урядом України;
  • добре володіти письмовою та розмовною англійською мовою (TOEFL 500, IELTS 5.0 або вище);
  • не отримувати жодної стипендії на здобуття ступеня магістра в інших країнах.

Зауважимо, що військовослужбовці, які перебувають на дійсній військовій службі, або особи, які проходять альтернативну військову службу, не можуть подавати заявки на отримання JDS.

Заповнену аплікаційну форму англійською мовою слід надіслати на електронну адресу: pao@center.gov.ua. Кінцевий термін подання до 7 квітня включно.

Зразок форми та інші документи: 



02 квітня 2024 року відбулося засідання робочої групи щодо організації дослідження та підготовки рекомендацій органам виконавчої влади з питань проведення консультацій зі стейкхолдерами, передбачене пунктом 2.2.4.1. Державної антикорупційної програми на 2023 — 2025 роки.

Директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу (далі – Центр) Марина Канавець привітала всіх присутніх, подякувавши та відзначивши важливість співпраці з членами робочої групи, до складу якої входять представники Міністерства юстиції України та Національного агентства з питань запобігання корупції.

У ході зустрічі було презентовано  результати «Аналітичного дослідження з наданням висновків та рекомендацій органам державної влади, спрямоване на вдосконалення процедур прийняття рішень у сфері формування державної політики у законодавчій та виконавчій владі», проведеного у рамках виконання  заходів, передбачених п. 2.2.4.1.1 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.

Учасники обговорили проблемні питання передбачені пунктом  2.2.4.1. Державної антикорупційної програми на 2023 — 2025 року, та терміни забезпечення розміщення на вебсайтах Національного агенства України з питань державної служби , Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Вищої школи публічного управлінння .

У засіданні взяли участь представники Міністерства юстиції України, Національного агентства з питань запобігання корупції та Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Понеділок, 18 березня 2024 15:31

Публічні закупівлі

Закупівлі Центру адаптації держаної служби до стандартів Європейського Союзу (далі - Центр) здійснюються  відповідно до річного плану (Закон України «Про публічні закупівлі»)

Із планами закупівель Центру можна ознайомитись на веб-порталі ProZorro

Із закупівлями Центру можна ознайомитись на веб-порталі ProZorro

Сторінка 1 з 6