Уряд розпочинає конкурси на нові посади в міністерствах, - Олександр Саєнко

На засіданні КМУ 18 серпня Уряд затвердив низку нормативних актів, що відкривають наступний етап реформи державного управління. Зокрема, в рамках реформи держслужби Уряд розпочинає відкритий конкурс на нові посади в 10 пілотних міністерствах, а також СКМУ, Нацдержслужбі, Національному агентстві електронного урядування.

Мета реформи державного управління – підвищення якості державної служби і публічної адміністрації в Україні в цілому, зокрема, через фокусування міністерств на своїй головній функції – формуванні державної політики, та значному посиленні кадрового складу державної служби.

Відповідно до рішень, затверджених Кабінетом Міністрів, у пілотних міністерствах будуть створені нові структурні підрозділи – директорати політики, а також директорати стратегічного планування та євроінтеграції, що зосередять на собі ключову функцію міністерств – формування політики у підзвітних сферах. Для заміщення посад керівників директоратів, а також їх співробітників (державних експертів), будуть проведені відкриті конкурси. Основним завданням нових держслужбовців стане формування державної політики у сферах своєї відповідальності, стратегічне планування та євроінтеграція.

Уряд розраховує, що завдяки відкритим конкурсам, державна служба поповниться значною кількістю нових фахівців із бізнесу, громадського сектору, а також з найкращих працівників у державному секторі. Кандидати на всі наявні вакансії будуть відбиратися шляхом проведення прозорого конкурсу за міжнародними стандартами підбору персоналу.
Уряд також розробив єдиний портал, на якому будуть зібрані вакансії фахівців з питань реформ та на якому можна буде подати документи на конкурс он-лайн. Вакансії на ньому будуть додаватись самими міністерствами з 4 вересня 2017 року (про дату запуску порталу та його адресу громадськість буде повідомлено додатково).

«Нові посади – це шанс кожного справжнього фахівця ззовні або зсередини чинної держслужби реалізувати свій потенціал за гідну ринкову зарплату, - підкреслив з цього приводу Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко. – Разом з тим у нових людей буде дуже багато складної роботи. Тому ці вакансії – це робота для справжніх патріотів, які готові завзято та віддано працювати задля перебудови всієї країни».

Він також зазначив, що реформа державного управління – це пріоритет для Прем’єр-міністра, а також активно підтримується нашими партнерами з Європейського Союзу.

За словами Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Іванни Орестівни Климпуш-Цинцадзе, "Стара система не підлягає якісному ремонту, ямковий ремонт не замінить нову дорогу, а консервація проблеми не вирішить проблему. Будуть нові правила, нові повноваження, нові цінності".

Реформа проводиться за сприяння Європейського Союзу. У рамках програми ЄС "Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні" було надано перший транш 10 млн євро із передбачених 100 млн євро. 

У медіа-вкладці викладено засідання Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року. Виступ Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка щодо реформи державного управління з 1:02:55. 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Медіа