Олександр Саєнко наголосив на важливості дотримання всіх процедур та прозорості проведення конкурсних відборів

Про це на спільній з громадськістю прес-конференції повідомив Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

Наразі триває етап подання документів на перші вакансії, розміщені на порталі career.gov.ua. Уже понад 1500 анкет на 117 оголошених вакансій подано через портал, також кандидати подають документи в паперовому вигляді. Допущених до конкурсу кандидатів очікують кілька етапів оцінювання, що включатимуть тестування аналітичних здібностей та здібностей щодо здатності працювати з інформацією, розв’язання ситуаційних завдань, тестування на знання законодавства та співбесіда.

"Кінцева мета реформи - підвищення якості урядових рішень та, як наслідок, якості життя в нашій країні. Сьогодні ми створили всі умови для того, щоб залучити як нових людей, так і найкращих професіоналів, які вже працюють на держслужбі. Спільно з експертами ЄС, Офісом реформ КМУ та громадськими експертами ми розробили чітку прозору процедуру конкурсів. Я закликаю усіх розуміти, що надважливим є чітке дотримання всіх конкурсних процедур та прозорість відбору", - заявив Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

"Команда реформи держуправління зробила все для того, щоб максимально оновити конкурсну процедуру для забезпечення її об’єктивності та прозорості з метою проведення якісного конкурсного відбору. Тепер черга міністерств, що мають забезпечити конкурсний відбір. Але це є спільною відповідальністю влади та громадян. Тому ми запрошуємо громадськість слідкувати за прозорістю та дотриманням правил під час конкурсів на посади фахівців з питань реформ. Це вкрай важливо для забезпечення об'єктивності конкурсів. Також до моніторингу конкурсів долучиться Європейський союз", - додав Антон Ященко, виконавчий директор Офісу реформ КМУ.

Нагадаємо, в рамках реформи держуправління у 2017 році триває реформування 10 міністерств першої хвилі. Після функціонального обстеження цих міністерств в них були створені нові структури - директорати, кожен з яких відповідатиме за певну сферу політики. Їх функція - формувати якісну державну політику, впроваджувати реформи та займатися стратегічним плануванням.  Наразі триває набір до директоратів 10 міністерств, Секретаріату КМУ, Національного агентства з питань державної служби та Державного агентства з питань електронного урядування. Уряд запровадив кілька важливих нововведень при поданні на конкурс та в конкурсній процедурі, щоб забезпечити нову якість роботи цих підрозділів. Це - електронна подача документів через портал career.gov.ua, відсутність обов’язкової вимоги мати досвід роботи на держслужбі, участь незалежних експертів у конкурсних комісіях, тестування, що оцінює широкий спектр навичок та знань, відеофіксація конкурсів. 

ДЖЕРЕЛО

Актуально? Розкажіть друзям!