Керівники кадрових служб органів влади працюватимуть по-новому – В’ячеслав Толкованов

Новий Закон «Про державну службу» ставить перед керівниками кадрових служб центральних органів виконавчої влади нові вимоги.

Про це сказав у коментарі для УКРІНФОРМу голова Національного агентства України з питань державної служби В'ячеслав Толкованов, розповідаючи про результати засідання Ради керівників кадрових служб центральних органів виконавчої влади, що відбулося у приміщенні Нацдержслужби.

 «Саме на керівників кадрових служб покладається завдання щодо забезпечення навчання держслужбовців з питань нового законодавства про державну службу та розроблення профілів професійної компетентності посад відповідного органу», - сказав В'ячеслав Толкованов.

Він повідомив, що під час засідання були презентовані методичні рекомендації з розробки профілів професійної компетентності посад державної служби, щодо порядку проведення співбесіди та порядку ведення, обліку та зберігання особових справ: «Також члени Ради керівників кадрових служб центральних органів виконавчої влади були ознайомленні з планом-графіком проведення навчання керівників та працівників служб персоналу щодо впровадження нового Закону України «Про державну службу». Одночасно учасникам заходу були надані роз'яснення щодо структури та змісту профілів професійної компетентності посад державної служби».

В'ячеслав Толкованов нагадав, що в новому Законі України «Про державну службу» застосовано компетентнісний підхід до оцінювання здатності державних службовців виконувати посадові обов'язки та закріплено нові поняття (терміни). «Зокрема, йдеться про профіль професійної компетентності посади державної служби. Це - комплексна характеристика посади державної служби, що містить визначення змісту виконуваної за посадою роботи та перелік спеціальних знань, умінь і навичок, необхідних державному службовцю для виконання посадових обов'язків. Що ж до рівня професійної компетентності особи, то він встановлюватиметься, виходячи із характеристики особи, що визначається її освітньо-кваліфікаційним рівнем, досвідом роботи та рівнем володіння спеціальними знаннями, уміннями та навичками», - пояснив голова Нацдержслужби.

При цьому, за його словами, відповідно до положень нового Закону України «Про державну службу», керівник державної служби кожного державного органу має затвердити профілі професійної компетентності ІІ - V груп посад державної служби, відповідно до штатного розпису.

«Порядок визначення спеціальних вимог до освітнього напрямку, досвіду роботи та вимоги до рівня професійної компетентності осіб розроблені і затверджені наказом Нацдержслужби України 16.05.2012 № 92 «Про затвердження порядку визначення спеціальних вимог до досвіду роботи, вимог до напряму підготовки (отриманої особою спеціальності) та інших вимог до рівня професійної компетентності осіб, які претендують на зайняття посад державної служби груп II, III, IV і V», - сказав В.Толкованов.

Окрім того, голова Нацдержслужби України розповів про результати роботи відомства за рік діяльності, зокрема, щодо забезпечення впровадження нового Закону України «Про державну службу», підготовки та реалізації Плану заходів, спрямованих на здійснення Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки, формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації», модернізації системи підвищення рівня професійної компетенції, впровадження європейських інструментів інституційної розбудови (Twinning, TAIEX, SIGMA).

«У цілому Нацдержслужба України виконала головні завдання, визначені Президентом України та Кабінетом Міністрів України» - наголосив В'ячеслав Толкованов.

Наталія Андрусенко, КИЇВ. 19 липня 2012 року.

Актуально? Розкажіть друзям!