Державна служба України є лідером у наближенні до стандартів ЄС - Марина Канавець

У питаннях адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Україна лідирує серед країн Східної Європи.

Про це сказала в розмові із кореспондентом УКРІНФОРМу директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Національного агентства з питань державної служби Марина Канавець, коментуючи результати засідання круглого столу «Державна служба: завдання та перспективи подальшого розвитку», що відбувся в четвер у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

«Україна серед країн Східної Європи є лідером із провадження стандартів ЄС, зокрема, таких проектів як Twinning і ТАІЕХ, які сприяють адаптації українського законодавства до європейського», - повідомила М.Канавець.

За її словами, дискусії, які розгорнулися під час засідання круглого столу, засвідчили, що країна рухається у правильному напрямку, проводячи реформи в системі державної служби, де актуальними залишається чимало питань.

«Сьогодні нам важливо було спільно з представниками громадськості, науковцями, практиками та викладачами обговорити питання впровадження нового закону «Про державну службу». Особлива увага приділялася розробці профілю професійної компетентності на базі Солом'янської райдержадміністрації Києва. Обговорювалися й проблеми соціального захисту та шляхи підвищення заробітної плати держслужбовців, насамперед, спеціалісті та головних спеціалістів, які працюють в регіонах і чия робота оплачується на рівні мінімальної зарплати», - продовжила директор Центру.

Вона також повідомила, що Національне агентство з питань державної служби не випадково уклало угоду про співпрацю із Київським національним університетом імені Шевченка.

«Тут відкрита кафедра державного управління. Крім того не секрет, що дуже багато випускників університету є високопосадовцями, представниками органів виконавчої та законодавчої гілок влади».

За словами М.Канавець, особливо важливим є нині робота з кадрами, де акцент слід робити на залученні молоді.

«Має бути відновлена державна програма по залученню молоді до держслужби. Окреме питання - навчання молодих фахівців та високий рівень навчання за магістерськими програмами держслужбовців. Набуватиме подальшого розвитку й конкурс «Кращий державний службовець», - сказала вона.

Марина Канавець наголосила, що саме сьогодні, 21 червня, завершився другий етап цьогорічного конкурсу і визначено головних претендентів на наступний тур.

За її словами, першочерговим завданням є нині й питання формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

«Це питання є для нас пріоритетним, адже зараз йде реформування державної служби», - резюмувала вона. 

Джерело: Укрінформ

Актуально? Розкажіть друзям!