Найближчим часом в Україні стартує низка важливих гендерних проектів, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Давосі

Найближчим часом в Україні стартує низка важливих гендерних проектів та ініціатив. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла під час зустрічі з Директоркою Джорджтаунського інституту з питань жінок, миру і безпеки (Georgetown Institute for Women, Peace and Security, США), спеціальним представником ОБСЄ з гендерних питань Мелані Вервір (Melanne Verveer) у рамках робочого візиту до Давосу.

 

За словами Віце-прем’єр-міністра, у 2018 році очікується  ухвалення чотирирічного Національного плану реалізації Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок CEDAW, перегляд і оновлення Національного плану дій виконання резолюції 1325 ООН "Жінки. Мир. Безпека", ухвалення та початок імплементації Стратегії забезпечення гендерної рівності у секторі безпеки та оборони, затвердження Стратегії комунікації з питань гендерної політики. Цього року планується запустити спеціалізований «гендерний» веб-сайт, провести загальнонаціональне опитування громадської думки щодо питань гендерної рівності (за допомоги Національного демократичного інституту), розробити серію підручників з ґендерної рівності у секторі безпеки та оборони України для вітчизняних навчальних закладів.

«Разом з ООН Жінки в Україні ми запускаємо величезний важливий проект, спрямований на уніфікацію ґендерної освіти у секторі безпеки та оборони. Йдеться про розробку підручників та навчальних програм, підвищення кваліфікації викладачів освітніх закладів силового блоку. Ми надзвичайно зацікавлені в залученні фахівців у цій царині з різних країн та інституцій, тому сподіваємося на співпрацю і з Джорджтаунським інститутом із питань жінок, миру та безпеки у цьому проекті», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр-міністр подякувала  Мелані Вервір за постійну допомогу Україні. «Ми надзвичайно вдячні за підтримку, яку наші партнери надають Україні у впровадженні реформ та захисту від російської агресії. Ми також високо цінуємо участь Джорджтаунського інституту у реалізації порядку денного програми «Жінки, мир, безпека», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе

Своєю чергою Мелані Вервір відзначила прогрес гендерних змін в Україні. «Таке просування в усвідомленні необхідності та безпосереднього забезпечення гендерної рівності через системні ініціативи та спільну роботу Уряду, Парламенту, громадських та міжнародних організацій, яке спостерігаю сьогодні в Україні, просто неможливо було уявити ще кілька років тому», - зазначила спецпредставник ОБСЄ. 

Довідково

Мелані Вервір має українське коріння по обох лінях батьків. Вона зробила значний внесок у налагодження українсько-американських відносин. Входить до складу Дорадчої Ради при Президенті України. В 2009 році Президент США Барак Обама призначив Мелані Вервір першим в історії американським Послом з особливих доручень, відповідальним за глобальні питання жінок у Держдепартаменті США. Протягом останніх 4-х років працювала з Держсекретарем США ГіларіКлінтон, відповідаючи за координацію зовнішньої політики у сфері просування прав жінок. Є директором інституту з питань жінок, миру та безпеки Джорджтаунського університету.

ДЖЕРЕЛО

Актуально? Розкажіть друзям!