Модернізація та розвиток державної служби є найпершим завданням Нацдержслужби - В'ячеслав Толкованов

Завдання, визначені Президентом та Кабінетом Міністрів щодо модернізації та розвитку державної служби, будуть обов'язково виконані.

 

У цьому переконаний голова Національного агентства України з питань державної служби В'ячеслав Толкованов, який дав кореспонденту УКРІНФОРМу коментар з нагоди першої річниці створення очолюваного ним органу центральної влади.

«Я глибоко переконаний, що всі завдання, поставлені перед нами Президентом та Кабінетом Міністрів щодо модернізації та розвитку державної служби, будуть виконані», - сказав В.Толкованов.

Він нагадав, що Національне агентство з питань державної служби було утворене Указом Президента України від 18 липня 2011 року в результаті адмінреформи на центральному рівні як правонаступник Головного управління державної служби.

«Нацдержслужба України є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію єдиної цілісної державної політики у сфері державної служби, здійснює функціональне управління державною службою і утворений для виконання нових комплексних завдань щодо реформування державної служби», - уточнив керівник Агентства.

Серед основних напрямків діяльності Нацдержслужби В.Толкованов назвав нормативне та організаційне забезпечення впровадження нової редакції Закону України «Про державну службу» на виконання завдань Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»; координацію діяльності з підготовки та реалізації Плану заходів, спрямованих на здійснення Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки; створення Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»; розвиток та модернізацію системи професійного навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

«Для впровадження нового Закону України «Про державну службу» вже розроблено всі нормативно-правові акти, визначені у Національному плані дій на 2012 рік та підготовлено проект Указу Президента «Про затвердження Плану заходів, спрямованих на реалізацію у 2012 році положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки», який 31 травня 2012 року було схвалено на засіданні уряду. Започатковано також розроблення науково-методичних підходів щодо підготовки річних Планів заходів з реалізації загаданої Стратегії до 2020 року. Розпочалася й реалізація завдань щодо формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації», - сказав він.

За словами В.Толкованова, для професійного розвитку кожного службовця мають бути створені комплекси безперервного професійного навчання. Зокрема, для забезпечення обов'язкового підвищення кваліфікації з питань запобігання і протидії корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування вже розширено мережу навчальних закладів, що надають послуги з підвищення кваліфікації з питань запобігання та протидії корупції за державним замовленням. «Це дасть нам змогу щороку підвищувати кваліфікацію понад 20 тис. службовців», - додав він.

З метою підвищення кваліфікації у сфері європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва продовжено до 2015 року термін реалізації Державної цільової програми. Успішно реалізується Програма розвитку лідерства, розроблена за підтримки українсько-канадського проекту «Реформа управління персоналом на державній службі в Україні».

При здійсненні контролю за дотриманням законодавства про державну службу та запобігання проявам корупції було проведено 148 перевірок за зверненнями центральних органів виконавчої влади, народних депутатів України та громадян. Окрім того, розпочалася робота з удосконалення механізмів державної статистичної звітності стосовно державних службовців, поліпшення процесу її збирання та опрацювання.

До не менш важливих пріоритетів, за словами посадовця, належить і адаптація державної служби України до стандартів ЄС. «З цією метою Нацдержслужба забезпечує впровадження європейських інструментів інституційної розбудови Twinning, TAIEX і SIGMA, програми Всеохоплюючої інституційної розбудови (СІВ), а також співпрацює з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)», - повідомив В.Толкованов.

Він наголосив, що, за даними Європейської Комісії, Україна є лідером серед країн, що в рамках Європейської політики сусідства та партнерства беруть участь у реалізації європейських інструментів інституційної розбудови Twinning і ТАІЕХ. Протягом року діяльності Нацдержслужби України на впровадження проектів Twinning було залучено коштів ЄС у розмірі 12, 82 млн (10 проектів, які наразі перебувають на стадії реалізації).

«Станом на травень 2012 року, у рамках інструменту Twinning залучено коштів Європейського Союзу у розмірі 35,5 млн євро на проекти, що реалізовані органами державної влади, або перебувають на стадії реалізації. Робочий план проектів Twinning в Україні на сьогодні становить 57 проекти, а в 2011 році їх було 53», - констатував голова Нацдержслужби.

Окрім того, він повідомив, що для вдосконалення подальшої роботи щодо впровадження європейських інструментів інституційної розбудови було створено мережу контактних осіб Twinning. «Ця мережа нинішнього року об'єднала 70 представників від українських органів влади. Окрім того, розпочато підготовку до впровадження інструментів Twinning і TAIEX на регіональному рівні», - резюмував В.Толкованов.

Наталія Андрусенко, КИЇВ. 18 липня 2012 року.

 

Актуально? Розкажіть друзям!