Відбулося перше засідання наглядової ради проекту Twinning для Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

 26 червня 2017 року у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відбулося перше засідання наглядової ради проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Проект впроваджується Держпродспоживслужбою спільно з Латвійською службою захисту рослин, Федеративним Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL), Інститутом Юліуса Кюна, Німеччина (JKI) та Литовською державною службою рослин при Міністерстві сільського господарства.

Метою проекту є створення законодавчих та управлінських основ для забезпечення належного використання засобів захисту рослин та поліпшення супутніх інспекцій та лабораторних систем відповідно до вимог ЄС.

Захід відкрив Голова Держпродспоживслужби, керівник проекту від України Володимир Лапа, який привітав усіх присутніх із початком роботи та наголосив на важливості проведення засідань наглядової ради, які дозволяють зрозуміти, які дозволяють здійснити оцінку успішності реалізації проекту.

Із вітальними промовами виступили директор Державної служби захисту рослин Латвії, керівник проекту від країни-члена Крістіне Ліфанова, керівник сектору «Сільське господарство» Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, радник Президента Інституту Юліуса Кюна, молодший лідер проекту д-р Герхард Гюндерман, головний радник фітосанітарного відділу Державної служби рослин при Міністерстві сільського господарства Литви, молодший лідер проекту Лідія Нечаєва, директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики Володимир Топчій.

Постійний радник проекту Райвіс Гросбардіс презентував перший квартальний звіт проекту та реалізовані заходи за усіма компонентами, визначивши плани на наступний звітний період.

Заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу захисту рослин Держпродспоживслужби, контактна особа проекту від України Віктор Стефківський привітав учасників засідання із досягненням перших обов’язкових результатів проекту та представив основні здобутки в рамках навчальної поїздки до Латвії.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу захід відвідала завідувач сектору координації ТАІЕХ відділу управління проектами Олена Рачинська.

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституціональної розбудови TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning та TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини