Відбулося четверте засідання Наглядового комітету проекту Twinning для Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

22 березня 2018 року у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відбулося четверте засідання Наглядового комітету проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Проект впроваджується Держпродспоживслужбою спільно з Латвійською службою захисту рослин, Федеративним Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини, Інститутом Юліуса Кюна (Німеччина) та Литовською державною службою рослин при Міністерстві сільського господарства.

Метою проекту є створення законодавчих та управлінських основ для забезпечення належного використання засобів захисту рослин та поліпшення супутніх інспекцій та лабораторних систем відповідно до вимог ЄС.

Голова Держпродспоживслужби, керівник проекту Twinning від України Володимир Лапа привітав учасників засідання і наголосив, що ефективне впровадження запланованих заходів дозволить вдосконалити інструменти державного контролю за використанням засобів захисту рослин в Україні.

Заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу захисту рослин, координатор проекту від України Віктор Стефківський представив короткий звіт за результатами навчальних поїздок представників Держпродспоживслужби до Литви та Латвії, яка була здійснена у рамках реалізації проекту Twinning.

Постійний радник проекту Райвіс Гросбардіс презентував четвертий квартальний звіт проекту та реалізовані заходи за усіма компонентами, визначивши плани на наступний звітний період. Зокрема, було зазначено, що протягом звітного періоду було проведено 8 експертних місій, 1 навчальну поїздку та 1 стажування для спеціалістів Держпродспоживслужби. Також було завершено підготовку інформаційної кампанії з метою висвітлення ризиків та небезпек, пов’язаних із використанням фальшивих засобів захисту рослин.

За результатами засідання було затверджено протокол третього засідання та схвалено четвертий квартальний звіт проекту.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу захід відвідала завідувач сектору координації ТАІЕХ відділу управління проектами Олена Рачинська.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституціональної розбудови TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning та TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини