Відбулося п’яте засідання Наглядового комітету проекту Twinning для Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

26 червня 2018 року у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відбулося п’яте засідання Наглядового комітету проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Проект впроваджується Держпродспоживслужбою спільно з Латвійською службою захисту рослин, Федеративним Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини, Інститутом Юліуса Кюна (Німеччина) та Литовською державною службою рослин при Міністерстві сільського господарства.

Метою проекту є створення законодавчих та управлінських основ для забезпечення належного використання засобів захисту рослин, поліпшення супутніх інспекцій, а також лабораторних систем відповідно до вимог ЄС.

Голова Держпродспоживслужби, керівник проекту Twinning від України Володимир Лапа у своєму вступному слові наголосив на необхідності подальшої гармонізації української нормативно-правової бази відповідно до стандартів ЄС, а також запропонував ухвалити протокол четвертого засідання комітету.

Постійний радник проекту Twinning Райвіс Гросбардіс презентував п’ятий квартальний звіт проекту та зробив короткий огляд роботи, визначивши плани на наступний звітний період. Зокрема, було зазначено, що протягом березня–травня 2018 року було проведено десять експертних місій, одне стажування для фахівців лабораторій та два стажування для представників Держпродспоживслужби у сферах моніторингу шкідливих організмів та здоров’я рослин. Крім того, було запропоновано надрукувати методичні рекомендації з прогнозу розвитку та обліку шкідливих організмів в рамках витрат на популяризацію проекту.

Головний спеціаліст відділу захисту рослин, партнер постійного радника проекту Twinning Оксана Орлова представила звіт за результатами навчальних поїздок представників Держпродспоживслужби до Литви та Латвії, які була здійснені у рамках реалізації проекту.

Директор Державної служби захисту рослин Латвії, керівник проекту Twinning від країни-члена ЄС Крістіне Ліфанова та заступник директора Департаменту фіно санітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва – начальник Управління фіто санітарної безпеки, координатор проекту Twinning від України Вадим Чайковський висловили пропозицію щодо подовження проекту у зв’язку з необхідністю надання подальшої підтримки бенефіціару у гармонізації українського законодавства до acquis communautaire в рамках Компоненту 1.

За результатами засідання було затверджено протокол четвертого засідання та схвалено п’ятий квартальний звіт проекту.

Участь у заході також взяли представники Держпродспоживслужби та Мінагрополітики. Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу захід відвідала завідувач сектору координації ТАІЕХ відділу управління проектами Олена Рачинська.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституціональної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning та TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини