Відбулося шосте засідання Наглядового комітету проекту Twinning для Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

17 жовтня 2018 року у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відбулося шосте засідання Наглядового комітету проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Проект впроваджується Держпродспоживслужбою спільно з Латвійською службою захисту рослин, Федеративним Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини, Інститутом Юліуса Кюна (Німеччина) та Литовською державною службою рослин при Міністерстві сільського господарства.

Метою проекту є створення законодавчих та управлінських основ для забезпечення належного використання засобів захисту рослин, поліпшення супутніх інспекцій, а також лабораторних систем відповідно до вимог ЄС.

Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук та директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко у своїх вступних словах наголосили на необхідності подальшої гармонізації української нормативно-правової бази відповідно до зобов’язань, взятих Україною відповідно до угод і домовленостей між Україною та Європейським Союзом.

Постійний радник проекту Twinning Райвіс Гросбардіс презентував шостий квартальний звіт проекту та зробив короткий огляд роботи, визначивши плани на наступний звітний період. Зокрема, було зазначено, що протягом червня–вересня 2018 року було проведено тринадцять експертних місій та два стажування – для фахівців лабораторій у сфері аналізу пестицидів та для представників Держпродспоживслужби у сфері моніторингу шкідливих організмів.

Заступник директора департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва – начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Вадим Чайковський представив звіт за результатами навчальних поїздок представників Держпродспоживслужби до Литви та Німеччини, які була здійснені у рамках реалізації проекту. Так, два українських фахівці лабораторій пройшли стажування в дослідницькому центрі Landesuntersuchungsanstalt für das Gesundheits- und Veterinärwesen Sachsen (м. Дрезден, Німеччина) з метою ознайомлення з аналітичними методами виявлення залишків засобів захисту рослин у рослинних продуктах та впровадження стандарту ISO 17025.

Також було зазначено, що згідно з рішенням, прийнятим на п’ятому засіданні Наглядового комітету, в рамках проекту Twinning планується друк посібника, що містить чотири частини методологічних рекомендацій для фітосанітарних інспекторів. Такий посібник був підготовлений експертами країн-членів ЄС та представниками Держпродспоживслужби і призначений для використання в щоденній діяльності бенефіціара.

За результатами засідання було затверджено протокол п’ятого засідання та схвалено шостий квартальний звіт проекту.

Участь у заході також взяли представники Держпродспоживслужби та Мінагрополітики. Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу захід відвідала завідувач сектору координації ТАІЕХ відділу управління проектами Олена Рачинська.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституціональної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning та TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини