ЩОРІЧНА РЕГІОНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ ІНСТИТУЦІЙНОЇ РОЗБУДОВИ

19 грудня 2018 року у Національному агентстві України з питань державної служби (далі – НАДС) відбулася щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови (далі – Конференція). Захід організовано за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні з метою представлення кращих практик реалізації проектів міжнародної допомоги щодо впровадження реформи державного управління, державної служби та децентралізації влади, а також здійснення обміну досвідом з питань реалізації та забезпечення ефективного управління проектами, у тому числі у рамках залучення і використання інструментів інституціональної розбудови ЄС Twinning і TAIEX.

З вітальною промовою до учасників заходу звернувся Голова НАДС Костянтин Ващенко, який висловив щиру подяку представникам Кабінету Міністрів України, Представництва ЄС в Україні, постійним радникам та керівникам діючих проектів Twinning в Україні, експертам міжнародних організацій та проектів за проявлений інтерес до заходу та бажання представити кращі практики ефективної співпраці між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та міжнародними проектами та програмами. Крім того, зазначив, що НАДС у рамках реалізації завдань і заходів реформи державного управління та державної служби, а також децентралізації влади забезпечило налагодження взаємовигідного партнерства з багатьма міжнародними проектами та програмами.

Також Голова НАДС вказав, що Україна є незмінним лідером серед країн Інструменту європейського сусідства за cумарною кількістю завершених проектів Twinning і реалізованих заходів ТАІЕХ, побажав учасникам плідної роботи, яка стане поштовхом у посиленні співробітництва між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та міжнародними організаціями і проектами у рамках реалізації системних реформ.

В свою чергу під час вступного слова Директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Київ (Україна) та Керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг зазначив, що Україна має продовжити реалізовувати розпочату реформу державного управління, адже ефективна система державного управління є вирішальним чинником як для подальшого успішного і сталого внутрішньополітичного розвитку України, так і на шляху подальшої європейської інтеграції.

Експерт із стратегічних питань Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Олексій Гузько зазначив, що представлений звіт Європейської Комісії щодо залучення зовнішньої допомоги вкотре підкреслює важливість заходів, здійснених у рамках євроінтеграції України.

Крім того, Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан підкреслив, що Міністерство активно залучає до співпраці експертів з держав-членів ЄС, що сприяє налагодженню контактів з європейськими партнерами, а також допомагає у формуванні та реалізації конкретних цілей та завдань.

У ході Пленарного засідання І «Міжнародна допомога в контексті ефективного впровадження реформи державного управління, державної служби та децентралізації влади» Перший заступник Голови НАДС Володимир Купрій представив основні досягнення НАДС у рамках міжнародної співпраці у 2018 році.

Крім того, представники міжнародних проектів та програм, зокрема, програми Ради Європи “Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні”, Швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”, Консультативної Місії Європейського Союзу  в Україні, “Жінки ООН” в Україні”, Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO), програми “ULEAD з Європою”, програми “USAID DOBRE” наголосили на важливості підвищення кваліфікації кадрів, шляхом залучення міжнародних експертів та фахівців, а також на здійсненні  реформ у рамках реалізації Угоди про Асоціацію.

У ході Пленарного засідання ІI «Кращі практики впровадження інструменту інституціональної розбудови ЄС Twinning в умовах політики європейської інтеграції» та Пленарного засідання ІІI «Кращі практики впровадження інструменту інституціональної розбудови ЄС TAIEX в умовах політики європейської інтеграції» Перший заступник директора Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Юлія Лихач поінформували присутніх про зростаючу зацікавленість органів державної влади у використанні інструментів інституціональної розбудови Twinning і ТАІЕХ.

Представниками Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу було представлено основні результати залучення інструментів інституціональної розбудови Twinning і ТАІЕХ, а також основні новації Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663. Крім того, було презентовано  оновлені Методичні рекомендації з питань використання інструменту інституціональної розбудови ЄС Twinning в Україні у відповідності з оновленим Twinning Manual та вищезазначеною постановою.

Протягом Конференції у рамках роботи панельних дискусій учасники обговорили ключові аспекти міжнародного співробітництва, здійснили огляд проектів міжнародної допомоги, що реалізуються з метою ефективного впровадження реформ у сфері державного управління, державної служби та децентралізації влади, а також обговорили комплексні досягнення та кращі практики впровадження та використання інструментів інституціональної розбудови ЄС Twinning і TAIEX в умовах політики європейської інтеграції.

У конференції взяли участь представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, Представництва Європейського Союзу в Україні, міжнародних організацій та проектів, постійні радники та керівники діючих проектів Twinning в Україні.

 

Довідково: щорічні конференції з питань інституційної розбудови, які були ініційовані у 2007 році Національним агентством України з питань державної служби/ Адміністративним офісом програми Twinning в Україні та стали традиційною формою професійного обговорення ключових аспектів інституційних реформ.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини