Відбулося офіційне відкриття проекту Twinning для державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості»

21 лютого 2019 року в державному підприємстві «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відбулася конференція з нагоди офіційного відкриття проекту Twinning «Посилення інституційної спроможності українського національного органу стандартизації», який впроваджуватиметься спільно з консорціумом країн у складі Німеччини, Австрії, Румунії та Іспанії.

Проект спрямований на досягнення кращого бізнес-клімату, конкурентоспроможності, інноваційності в Україні, а також інтеграції у внутрішній ринок Європейського Союзу шляхом покращення національної інфраструктури якості.

Захід відкрила директор ДП «УкрНДНЦ», керівник проекту від країни-бенефіціара Ганна Лісіна, яка у своїй вступній промові привітала всіх присутніх з початком реалізації першого проекту Twinning для ДП «УкрНДНЦ», відзначивши його важливість для успішної імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у економічній частині виконання положень щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, що є важливим для інтеграції економіки України у внутрішній ринок Європейського Союзу.

З вітальними промовами також виступили заступник Голови місії Посольства Німеччини в Україні Вольфган Біндзаел, заступник Надзвичайного та Повноважного Посла Австрії в Україні Флоріан Кольфюрст, Радник з економічних питань Посольства Румунії в Україні Моніка Суруджіу та Заступник Голови місії Посольства Іспанії в Україні Хорхе Солер Ідальго.

У ході конференції  лідери компонентів проекту від держав-членів Європейського Союзу презентували власний національний досвід щодо діяльності органів у сфері стандартизації  країн-членів Європейського Союзу, а також ознайомили учасників заходу з основними цілями кожного з компонентів, що мають бути досягнуті під час періоду імплементації проекту.

Участь у заході взяли експерти проекту від держав-членів ЄС, представники Представництва Європейського Союзу в Україні, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та представники технічних комітетів України.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяв головний консультант сектору проектів міжнародного співробітництва відділу управління проектами Анатолій Сопілка.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини