Відбулося п’яте засідання Наглядового комітету проекту Twinning для Мінсоцполітики

23 квітня 2019 року відбулось п’яте засідання Наглядового комітету проекту Twinning «Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність», бенефіціаром якого виступає Міністерство соціальної політики України.

Метою проекту Twinning є зміцнення потенціалу органів влади України на центральному і місцевому рівнях у розробленні та впровадженні системи раннього втручання для дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик її отримати, що сприятиме посиленню нової ролі державного управлінні в контексті надання медичних і соціальних послуг із забезпеченням їх фінансової і територіальної доступності для всіх дітей цієї категорії та їх сімей.

Проект впроваджується спільно з Міністерством праці, зайнятості, професійної підготовки та соціального діалогу Французької Республіки та Французьким Агентством міжнародної технічної експертизи (AFETI) і передбачає активну співпрацю між Мінсоцполітики, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством освіти і науки України у розробленні ефективного нормативно-правового підґрунтя у сфері надання послуги раннього втручання відповідно до стандартів Європейського Союзу.

У вступному слові партнер постійного радника проекту Twinning Маргарита Кропівницька представила на розгляд учасників Наглядового комітету сьомий квартальний звіт проекту, окресливши основні заходи, що відбулись протягом звітного періоду в рамках 4 компонентів, зокрема здійснено 3 експертні місії до Києва, Львова та Одеси з метою навчання та інформування зацікавлених сторін у сфері раннього втручання дітей з інвалідністю, а також впровадження нових професійних практик європейського партнерства. В рамках робочих зустрічей експертних місій було представлено проект нового Закону України “Про соціальні послуги” від 17 січня 2019 року №2071-VIII, який набере чинності до 1 січня 2020 року. Вищезгаданий закон визначає основні організаційні та правові засади надання соцпослуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків для осіб, які в них перебувають.

Крім того, протягом звітного періоду 7 представників від країни-бенефіціара мали можливість пройти стажування в м. Кемпер та м. Лор'ян Французької Республіки. Навчання було спрямоване на вивчення основних аспектів реалізації політики системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю та ключових принципів впровадження французької моделі раннього втручання, а також ознайомлення з її найкращими практиками, які можуть бути цікавими для України.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла головний консультант сектору координації Twinning відділу управління проектами Софія Зварич.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня
2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Основним завданням проекту Twinning «Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність» є:

  • здійснення перегляду чинної нормативно-правової бази з питань реабілітації дітей з інвалідністю та ризиком отримати інвалідність в Україні та надання їм соціальних послуг;
  • підготовка проекту нової системи надання послуги раннього втручання для дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність;
  • розроблення базового стандарту і розрахунку вартості послуги раннього втручання;
  • підготовка проекту систем звітування, моніторингу та оцінювання результативності послуги раннього втручання в Україні.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини