Відбулося шосте засідання Наглядового комітету проєкту Twinning для національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ»

20 лютого 2020 року в державному підприємстві «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі – ДП «УкрНДНЦ»), яке виконує функції національного органу стандартизації, відбулося шосте засідання Наглядового комітету проєкту Twinning «Посилення інституційної спроможності українського національного органу стандартизації» (далі – Проєкт).  

Проєкт впроваджується спільно з органами у сфері стандартизації консорціуму держав-членів Європейського Союзу у складі Німеччини, Австрії, Румунії та Іспанії.

Головною метою Проєкту є досягнення кращого бізнес-клімату, конкурентоспроможності, інноваційності в Україні, а також інтеграції у внутрішній ринок Європейського Союзу шляхом покращення національної інфраструктури якості.

Серед основних цілей Проєкту є становлення системи стандартизації, сумісної з системою стандартизації ЄС, підтримуючи таким чином впровадження положень в області технічних бар’єрів в торгівлі Угоди про Асоціацію/Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (далі – УА/ПВЗВТ), а також допомога Україні у досягненні торгових та економічних цілей відповідно до встановленого в УА/ПВЗВТ.

У вітальній промові директор ДП «УкрНДНЦ», проєктний лідер від країни-бенефіціару Ганна ЛІСІНА висловила вдячність експертам проекту, відзначивши активну співпрацю та високий рівень професійної підтримки, що сприяє досягненню обов’язкових результатів.

Микола КРИЖАНОВСЬКИЙ, директор Департаменту технічного регулювання та метрології Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, партнер постійного радника, у своєму виступі наголосив на важливості реалізації Проєкту, зокрема у частині гармонізації вітчизняних стандартів технічного регулювання, що сприятиме наближенню процедури укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції  (АСАА) з Європейським Союзом.

Проєктний лідер від держави-члена ЄС Томас ФАКЛЕМ спільно з керівниками компонентів представили реалізовані заходи за усіма компонентам Проєкту та визначивши плани на наступний звітний період.

Учасників зустрічі було поінформовано, що протягом звітного періоду експертами здійснено грунтовний аналіз первинного та вторинного законодавства на предмет відповідності нормам права Європейського Союзу. Крім того, під час звітного періоду тривала робота над розробленням проєкту нової організаційної структури та посадових інструкцій працівників органу, а також було здійснено аналіз структури технічних комітетів та переглянуто їх процеси і процедури.  

На разі продовжується робота над доопрацюванням посібника щодо методології включення посилань в законодавство на стандарти для користування регулюючими органами, а також здійснюється переклад міжнародних стандартів ISO та IEC за пріоритетними секторами.

У засіданні взяли участь експерти Проєкту для ДП «УкрНДНЦ» від держав-членів Європейського Союзу, Представництва Європейського Союзу в Україні та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяв Анатолій Сопілка, завідувач сектору проектів міжнародного співробітництва відділу управління проектами.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

 

Проєкт Twinning «Посилення інституційної спроможності українського національного органу стандартизації» охоплює шість наступних компонентів:

  • Компонент 1 – гармонізація законодавства з напрацьованим законодавством ЄС
  • Компонент 2 – організаційно-функціональна структура
  • Компонент 3 – механізми та методи роботи технічних комітетів
  • Компонент 4 – раціоналізація процесів стандартизації
  • Компонент 5 – встановлення автоматичної системи перекладу стандартів
  • Компонент 6 – розроблення інформаційно-роз’яснювальної стратегії

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини