Відбулося сьоме засідання Наглядового комітету проєкту Twinning для національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ»

20 травня 2020 року в режимі он-лайн відбулося сьоме засідання Наглядового комітету проєкту Twinning «Посилення інституційної спроможності українського національного органу стандартизації» для державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі – ДП «УкрНДНЦ»), яке виконує функції національного органу стандартизації.

Зі вступним словом до учасників зустрічі звернувся Микола КРИЖАНОВСЬКИЙ, директор Департаменту технічного регулювання та метрології Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, партнер постійного радника, який у своєму виступі подякував партнерам та експертам проєкту за активну співпрацю та залученість в діяльність проєкту в умовах дистанційної роботи та наголосив, що Департаментом технічного регулювання та метрології здійснюється активне використання інструментів та механізмів для поширення основних досягнень в рамках співробітництва з проєктами Європейського Союзу у сфері стандартизації, технічнного регулювання та роботи на шляху до укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції  (АСАА) з Європейським Союзом, зокрема через проведення вебінарів на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання в Україні, яка функціонує за підтримки експертів Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).  

З вітальними промовами також виступили керівник проекту від держави-члена Томас ФАКЛЕМ, представники Представництва Європейського Союзу в Україні Йоханнес БАУЕР і Сімоне РАУДІНО та представник Адміністративного офісу програми Twinning в Україні Анатолій СОПІЛКА.

Директор ДП «УкрНДНЦ», проєктний лідер від країни-бенефіціару Ганна ЛІСІНА поінформувала учасників зустрічі про основні результати досягнуті протягом звітного періоду в рамках діяльності компонентів та окреслила заплановані заходи щодо подальшої співпраці з експертами проекту та іншими заінтересованими сторонами в контексті вдосконалення національної системи стандартизації.

В свою чергу експерти проєкту здійснили детальний огляд проведеної роботи за кожним з компонентів, зокрема під час звітного періоду були проаналізовані та перекладені документи національного первинного і вторинного законодавства в сфері стандартизації, а також  регламенти, які містять посилання на стандарти, продовжується розроблення проєкту організаціцної структури національного органу стандартизації та підготовлено рекомендації щодо внесення змін до законодавчих актів, які регуюють діяльність у сфері стандартизації.

Крім того, сторонами було обговорено фінансовий звіт проєкту, а також розглянуто Робочий план з метою узгодження та забезпечення належної реалізації заходів в умовах пандемії «COVID-19».

У засіданні взяли участь представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, експерти Проєкту для ДП «УкрНДНЦ» країни-бенефіціара та держав-членів Європейського Союзу, Представництва Європейського Союзу в Україні.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяв Анатолій СОПІЛКА, завідувач сектору проектів міжнародного співробітництва відділу управління проектами.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

 

Проєкт Twinning «Посилення інституційної спроможності українського національного органу стандартизації» охоплює шість наступних компонентів:

  • Компонент 1 – гармонізація законодавства з напрацьованим законодавством ЄС
  • Компонент 2 – організаційно-функціональна структура
  • Компонент 3 – механізми та методи роботи технічних комітетів
  • Компонент 4 – раціоналізація процесів стандартизації
  • Компонент 5 – встановлення автоматичної системи перекладу стандартів
  • Компонент 6 – розроблення інформаційно-роз’яснювальної стратегії

 

Довідка щодо укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції  (АСАА) з Європейським Союзом

Реалізація Угоди АСАА надасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (СЕ) та вільно продавати її на ринку Європейського Союзу без додаткової сертифікації. Крім економії часу та коштів експортерів на проходження сертифікації, очікується, що ця угода сприятиме поліпшенню іміджу продукції, виробленої в Україні, а також полегшить Україні доступ на інші глобальні ринки.

У разі її укладення, «промисловий безвіз» може бути запроваджений вже у трьох секторах: низьковольтне обладнання, електромагнітна сумісність, машини і обладнання, належну інфраструктуру щодо яких підготовлено органами влади України. Долучення до них інших секторів після цього буде набагато простіше та швидше, що відкриє можливість для поступового експорту продукції за усіма 27 технічними регламентами (ІІ пріоритет – радіообладнання; обладнання, що працює під тиском; прилади, що працюють на газоподібному паливі; засоби індивідуального захисту, засоби вимірювальної техніки; ІІІ пріоритет – іграшки, водогрійні котли, медичні вироби, будівельна продукція; ІV пріоритет – інша продукція, що не охоплена І-ІІІ пріоритетом).

Потенційно Угода ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до Європейського Союзу, передусім продукцію машинобудування.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини