Відбулося третє засідання Наглядового комітету проєкту Twinning для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

06 серпня 2020 року в режимі он-лайн відбулося третє засідання Наглядового комітету проєкту Twinning Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) «Посилення регуляторної та юридичної спроможності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації щодо впровадження системи моніторингу показників якості телекомунікаційних послуг», який впроваджується спільно з органами у сфері зв'язку консорціуму європейських партнерів у складі Литви та Латвії.

Проєкт спрямований на підвищення продуктивності у сфері доступу до ринку телекомунікаційних мереж та моніторинг якості показників якості телекомунікаційних послуг через посилення регуляторної спроможності НКРЗІ.

Серед основних цілей проєкту є забезпечення рівних умов для доступу до ринку та електронних мереж зв'язку, забезпечення належної якості електронних послуг зв'язку шляхом створення системи моніторингу та забезпечення клієнтського контролю, гармонізація підходів до захисту прав споживачів.

У вітальній промові заступник начальника Відділу з міжнародних питань та європейської інтеграції НКРЗІ, керівник проєкту від країни-бенефіціару Наталія ЛАДО висловила вдячність експертам проєкту, відзначивши активну співпрацю та високий рівень професійної підтримки, що сприяє досягненню обов’язкових результатів.

Лідер проєкту від держави-члена Європейського Союзу Ґєдрас ПУРАС спільно із керівниками компонентів представили квартальний звіт проєкту, окресливши реалізовані заходи за усіма компонентам проєкту та визначивши плани на наступний звітний період.

Учасників зустрічі було поінформовано, що протягом звітного періоду відбулися заходи з реалізації проєкту, які були спрямовані на підготовку проєктів пропозицій та рекомендацій щодо регуляторної бази електронних комунікацій у відповідних сферах (якість послуг (QoS) та доступ до ринку) в Україні. Далі проєкти будуть обговорені з відповідними структурними підрозділами НКРЗІ та зацікавленими сторонами. Впроваджуючи вказівки та рекомендації експертів із країн-членів ЄС, НКРЗІ усуває прогалини відповідно до кращих практик застосування законодавства ЄС.

Проєкт Закону про електронні комунікації прийнято в першому читанні у Верховній Раді України. Цей Закон переформує нормативно-правову базу в секторі електронних комунікацій в Україні (включаючи доступ до ринку та якість послуг). Проєкт Закону базується на останньому законодавстві ЄС (так званому Європейському кодексі електронних комунікацій). Однак початковий текст проєкту Закону про електронні комунікації, який був прийнятий в першому читанні, отримав багато коментарів, тому ймовірно, що додаткові зміни будуть внесені під час другого читання.

Натомість спалах COVID-19 призвів до обмеження подорожей та інших профілактичних заходів до держав-членів ЄС та проведення заходів в Україні, тому деякі проєктні заходи довелося відтермінувати. Однак у подальшому, щоб уникнути затримок у реалізації проєкту, проблему буде вирішено шляхом організації віддалених експертних місій.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяли начальник відділу управління проектами Юлія ЄРЧЕНКО.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Проект Twinning «Посилення регуляторної та юридичної спроможності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації щодо впровадження системи моніторингу показників якості телекомунікаційних послуг» охоплює два наступних компоненти:

Компонент 1 – моніторинг якості послуг;

Компонент 2 – забезпечення доступу до ринку та його економічного регулювання для постачальників послуг електронного зв'язку.

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини