Засідання Ради асоціації Україна-ЄС

11 лютого 2021 року у м. Брюссель (Королівство Бельгія) відбулось сьоме засідання Ради асоціації Україна-ЄС.

Українську делегацію очолив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, сторону Європейського Союзу – Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики, Віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель. У засіданні також взяли участь Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Комісар Європейського Союзу з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї.

Засідання Ради асоціації відбулось у розвиток домовленостей, досягнутих під час 22-го Саміту Україна-ЄС, яке проводилось 06 жовтня 2020 року у м. Брюссель). Протягом засідання було узгоджено низку подальших спільних кроків для практичної реалізації домовленостей Саміту, багато з яких є досить амбітними та комплексними. Йдеться, зокрема, про запуск процесу всеохоплюючого огляду досягнення цілей Угоди про асоціацію, подальшого просування з питань цифрової економіки, зеленого курсу, укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA), а також визначення конкретних часових термінів проведення першого засідання кібердіалогу Україна-ЄС у 2021 році.

У рамках засідання також було обговорено прогрес в імплементації Угоди про асоціацію, реалізацію широкого порядку денного реформ в Україні та визначено спільні кроки, спрямовані на подальший розвиток політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС.

Окрему увагу було приділено безпековій та гуманітарній ситуації, передусім у контексті пандемії COVID-19.

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини