НАДС ініціює роботу щодо розробки методології CAF для використання органами місцевого самоврядування

Впровадження системи управління якістю (Common Assessment Framework, CAF) в Україні та практичні кроки її застосування обговорено під час робочої зустрічі Голови НАДС Наталії Алюшиної з представниками Фонду міжнародної солідарності «Solidarity Fund PL».

Наталія Алюшина акцентувала увагу на тому, що CAF є ефективним інструментом удосконалення діяльності як органів державної влади зокрема, так і системи державного управління вцілому: «Відповідно до рекомендацій SIGMA з 2019 року НАДС здійснює впровадження Загальної схеми оцінювання (CAF). Крім того, 2021 року перед органами державної влади стоять певні виклики – проведення обстеження системи управління якістю, що передбачено завданнями і ключовими показниками результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державних секретарів міністерств та керівників центральних органів виконавчої влади».

Голова представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Павло Кост презентував основні напрями діяльності, зокрема: соціальні послуги, підтримка реформи системи професійної освіти, система цивільного захисту на місцях та впровадження елементів CAF. Крім того, з 2019 року Фондом здійснюється впровадження елементів CAF на рівні надання соціальних послуг у територіальних громадах.

Таким чином, об’єднання досвіду польських експертів та фахівців НАДС і Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу дозволить закласти міцний фундамент застосування методології CAF на місцевому рівні.

У рамках подальшої співпраці НАДС та Фонду планується організація та проведення заходів із залученням українських та польських експертів, направлених на підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування та удосконалення діяльності територіальних громад.

Також сторонами розглядається можливість підписання меморандуму про співпрацю.

 

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини