Відбулося дев’яте засідання Наглядового комітету проєкту Twinning для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

28 жовтня 2021 року відбулося дев’яте засідання Наглядового комітету проєкту Twinning для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Посилення регуляторної та юридичної спроможності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації щодо впровадження системи моніторингу показників якості телекомунікаційних послуг», який впроваджується спільно з органами у сфері зв’язку консорціуму європейських партнерів у складі Литви та Латвії.

Серед основних цілей проєкту є забезпечення рівних умов для доступу до ринку та електронних мереж зв’язку, забезпечення належної якості електронних послуг зв’язку шляхом створення системи моніторингу та забезпечення клієнтського контролю, гармонізація підходів до захисту прав споживачів.

У вітальній промові заступник начальника Відділу з міжнародних питань та європейської інтеграції НКРЗІ, керівник проєкту від країни-бенефіціару Наталія ЛАДО висловила вдячність експертам проєкту, відзначивши активну співпрацю та високий рівень професійної підтримки, що сприяло досягненню обов’язкових результатів.

Лідер проєкту від держави-члена Європейського Союзу Ґєдрас ПУРАС спільно з керівниками компонентів представили квартальний звіт проєкту, окресливши реалізовані заходи за усіма компонентам проєкту.

Загалом, діяльність проєкту завершена: проведено аналіз недоліків, завершено розробку пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази у сфері комунікацій в Україні для наближення її до acquis та найкращих практик ЄС, здійснено заходи, спрямовані на стійкість результатів (тренінги для співробітників НКРЗІ та семінари із зацікавленими сторонами). Також, варто зауважити, що протягом звітного періоду не було виявлено жодних відхилень від плану, які б унеможливили досягнення обов’язкових результатів.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяла начальник відділу забезпечення діяльності адміністративного офісу програми Twinning Юлія ЄРЧЕНКО.

Довідково:

відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проєктів Twinning» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 663) НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституційної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning і TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Проєкт Twinning «Посилення регуляторної та юридичної спроможності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації щодо впровадження системи моніторингу показників якості телекомунікаційних послуг» охоплює два наступних компоненти:

  • Компонент 1 – моніторинг якості послуг;
  • Компонент 2 – забезпечення доступу до ринку та його економічного регулювання для постачальників послуг електронного зв'язку.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини